Екс-прем'єр Нідерландів: У країні 22 одиниці тактичної ядерної зброї США — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Екс-прем'єр Нідерландів: У країні 22 одиниці тактичної ядерної зброї США

Світ
434
На території Голландії розміщені близько 22 одиниць американської тактичної ядерної зброї, про це заявив колишній прем’єр-міністр цієї країни Рууд Любберс, повідомляє місцева газета Telegraaf.
За словами Любберса, тактична ядерна зброя знаходиться в підземних сховищах на авіабазі ВПС Volkel в провінції Північний Брабант. “Я ніколи не міг припустити, що ці дурні штуки все ще будуть знаходитися там в 2013 році”, – заявив екс-міністр у документальному фільмі National Geographic.
На базі в Волкеле зберігаються американські авіабомби вільного падіння B61, розроблені в США в 1960-х років. Ті з них, які володіють потужністю в 50 кілотонн, в чотири рази перевершують бомби, що вразили Хіросіму і Нагасакі під час Другої світової війни. Як заявив голландській радіостанції NOS представник королівських ВПС, про такі речі “ніколи не говорять вголос”. “Як колишній прем’єр, він це добре знає”, – підкреслив військовий. Любберс очолював уряд Нідерландів з 1982 по 1994 роки, а в 1960-х роках брав участь в реєстрації ядерної зброї.
За матеріалами:
Інтерфакс
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас