Центральні банки на порозі зміни своєї політики — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Центральні банки на порозі зміни своєї політики

Казна та Політика
913
Для інвесторів настає новий час. Епоха односторонньої монетарної політики ЦБ розвинених країн добігає кінця.
Останнім часом надходять суперечливі макроекономічні дані, але ситуація вже відрізняється від тієї, що була три роки тому. Тоді економіка єврозони опинилася в такому стані, що активне стимулювання було єдиним можливим варіантом дій для ЄЦБ, та й у США для ФРС особливого вибору не було.
Але 2013 принципово відрізняється від того часу. Навіть незважаючи на те, що економіка поки не показує впевнених ознак відновлення, серйозних загроз вже не так багато.
Якщо подивитися на останню статистику із США, то можна побачити, що виробнича активність несподівано впала до мінімуму за 4 роки, але зате американські роботодавці активізували наймання нових працівників. Одні дані говорять проти згортання QE, другі швидше говорять про стабілізацію економіки, а значить, стимули можна переглянути.
У самій ФРС думки також розділилися, але більшість експертів очікують згортання QE в кінці року, а скорочення обсягу програми -вже у вересні.
Майбутній тиждень буде не дуже багатий на події. Звернути увагу варто на рішення Конституційного суду Німеччини з ESM і фіскального пакту ЄС, яке буде прийнято у вівторок, а також на рішення Банку Японії, воно буде озвучено в середу. Сьогодні в Монреалі чиновники з Світового банку, ОЕСР і Азіатського банку розвитку озвучать свої погляди на світову економіку.
Головна ж інтрига для ринків залишається в заяві ФРС, яку буде озвучено 19 червня.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас