В Україні на дороги виділяють майже втричі менше коштів, ніж у Білорусі - віце-прем'єр — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні на дороги виділяють майже втричі менше коштів, ніж у Білорусі - віце-прем'єр

Казна та Політика
565
В Україні на утримання та поточний ремонт доріг виділяють майже втричі менше коштів, ніж у Білорусі, повідомив віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул у своїй статті.
«Сьогодні для фінансування дорожнього господарства виділяють 4,8 тис. дол на кілометр. Це катастрофічно мало навіть у порівнянні з Білоруссю (у 2,7 рази більше, ніж в Україні, – 13,4 тис. дол на км) і з Польщею (в 3,6 рази – 17,0 тис. дол), не кажучи вже про Францію та Німеччину, які виділяють на кілометр дороги в 9-10 разів більше, ніж ми», – зазначив віце-прем’єр.
При цьому він додав, що необхідний рівень фінансування – близько 40 млрд грн на рік, включаючи 26,5 млрд грн на дороги державного значення, 3,5 млрд грн – на дороги місцевого значення та близько 10 млрд грн – на комунальні дороги.
Вілкул також звернув увагу, що станом на початок 2013 року, 97% українських доріг потребують капітального ремонту. «У більшої частини доріг доводиться констатувати «втомлення», оскільки 88% доріг будувалися під навантаження на вісь автомобіля не більше 6 тонн, в той час як сучасний вантажний автотранспорт має навантаження 11,5 тонн на вісь», – зазначив віце-прем’єр.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас