Зниження облікової ставки буде стимулювати збільшення обсягів кредитування - НБУ


Зниження облікової ставки буде стимулювати збільшення обсягів кредитування - НБУ

Рішення про зниження з 10 червня облікової ставки на 0,5 процентних пункту – до 7% буде стимулювати збільшення обсягів кредитування, вважає голова Національного банку України (НБУ) Ігор Соркін.

“Ми сподіваємося, що той сигнал, який дав Нацбанк у вигляді зниження облікової ставки, буде підтриманий учасниками ринку, він сприятиме зниженню процентних ставок за кредитами і відповідного збільшення обсягів кредитування економіки”, – сказав він в короткому ролику, розміщеному на веб-сайті НБУ.

Згідно з повідомленням НБУ, такий крок зумовлений прагненням закріпити позитивні тенденції в монетарній сфері, він спрямований на активізацію процесів економічного розвитку.

Серед позитивних тенденцій у НБУ відзначили збереження в 2013 році споживчої інфляції на рівні, близькому до нуля, поліпшення ринкових очікувань, зниження вартості коштів, стабільне зростання депозитної бази банківської системи.

В НБУ нагадали, що з травня 2012 року вартість основних операцій з рефінансування, а саме щотижневі тендери на термін до 14 днів, визначається на рівні облікової ставки.

Облікова ставка є базовою процентною ставкою для інших процентних ставок НБУ: вона використовується центральним банком одночасно як засіб реалізації грошово-кредитної політики і як орієнтир ціни на гроші.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua