Лондон виплатить кенійцям $31 млн компенсацій за колоніальне минуле — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Лондон виплатить кенійцям $31 млн компенсацій за колоніальне минуле

Казна та Політика
320
Великобританія висловила жаль у зв’язку з утиском кенійців колоніальними військами під час повстання “мау-мау” в 1950-х роках, і заявила, що виплатить більш ніж п’яти тисячам постраждалих від насильства пакет компенсацій на загальну суму 20 млн фунтів ($31 млн).
Питання про виплату компенсацій постало, коли в жовтні 2012 року чотири кенійці, що брали участь у повстанні “мау-мау” проти колоніального режиму і експропріації африканських земель, звернулися з позовом проти Британії з вимогою виплат. Кенійці стверджують, що піддавалися знущанням під час правління британців з 1952 по 1961 роки.
Британський уряд побоюється, що цей випадок може спонукати жителів колишніх колоній вимагати компенсацій за події часів Британської імперії.
“Британський уряд визнає, що кенійці піддавалися тортурам та іншим формам жорстокого поводження з боку колоніальної адміністрації, – заявив глава британського МЗС Вільям Хейг. – Британський уряд щиро жалкує, що подібні зловживання відбувалися і що вони перешкоджали набуттю Кенією незалежності”.
За словами Хейга, уряд досяг угоди з адвокатами кенійців, яка включає в себе виплати компенсацій 5228 кенійцям. Крім того, Лондон оплатить будівництво нового меморіалу в Найробі, присвяченого жертвам катувань та жорстокого поводження в колоніальну епоху.
Повстання “мау-мау” стало одним з найбільш травматичних епізодів британського колоніального правління в Африці. Повстанці, які виступали проти англійської практики відбирання землі у африканців, атакували британські цілі, що викликало паніку серед білих поселенців і занепокоєння Лондона.
У ході каральних операцій колонізатори та їхні кенійські союзники вбили кілька десятків тисяч повстанців, близько 150 тисяч кенійців, багато з них ніяк не зв’язані з “мау-мау”, опинилися в тюремних таборах.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас