Зростання світового сільгоспвиробництва сповільниться в 2013-2022 рр., ціни залишаться високими - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Зростання світового сільгоспвиробництва сповільниться в 2013-2022 рр., ціни залишаться високими - експерти

Аграрний ринок
195
Темпи зростання світового сільськогосподарського виробництва протягом наступного десятиліття повинні скласти в середньому 1,5% на рік, йдеться в новій спільній доповіді Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Автори доповіді при цьому зазначають, що в період з 2003 по 2012 рік аналогічний показник становив 2,1% на рік.
Обмеженість площі сільськогосподарських земель, зростання виробничих витрат і виснаження природних ресурсів є основними факторами, які зумовлять тенденцію сповільнення зростання. Незважаючи на це, в доповіді підкреслюється, що сільськогосподарське виробництво буде в змозі задовольнити світовий попит.
У наступні 10 років ціни на сільськогосподарські культури і продукцію тваринництва залишаться вище середніх історичних значень внаслідок сповільнення зростання виробництва і підвищення попиту, в тому числі на біопаливо, прогнозують експерти ФАО.
Ціни на продукти харчування в світі в травні практично не змінилися за рахунок того, що подорожчання зерна було компенсовано зниженням цін на молочні продукти, вказано в доповіді.
У травні розраховується ФАО індекс цін на 55 продовольчих товарів знизився до 215,2 пункту в порівнянні з 215,8 пункту в квітні, але перевищив рівень травня минулого року на 5,1%. В даний час він на 9% нижче свого рекордного значення, зазначеного в лютому 2011 року.
Індекс цін на молочну продукцію знизився в травні вперше за 10 місяців на 3,5% порівняно з попереднім місяцем – до 249,8 пункту. У квітні індекс підскочив на 15%, у березні – зріс на 11% через різке зниження виробництва молока в Новій Зеландії, другому найбільшому експортері молочної продукції.
Індекс цін на зерно зріс на 1,9%, в порівнянні з квітневим показником і склав 238,9 пункту. Ціни на кукурудзу збільшилися на 3,4% через зниження обсягів експорту з США і пізньої сівби цієї культури через холодну погоду, тоді як вартість пшениці і рису в цілому залишилася на колишньому рівні.
Індекс цін на цукор знизився на 1% – до 250,1 пункту. Аналогічний показник для рослинних жирів не змінився і залишився на рівні 199 пунктів. Індекс цін на м’ясо також мало змінився, у травні він дорівнював 179,3 пункту.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас