"Напівфабрикати" доларів - нова схема шахрайства у Києві — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Напівфабрикати" доларів - нова схема шахрайства у Києві

Кримінал
4376
У Києві СБУ викрила зловмисників, які шахрайським шляхом заволодівали коштами вітчизняних підприємців.
Шахраї призначали українським бізнесменам ділові зустрічі, видаючи себе за підприємців однієї з країн Африки. Під час переговорів іноземці пропонували підприємцям фінансову допомогу для розвитку бізнесу. Зловмисники демонстрували нарізану за розміром доларової банкноти папір, запевняючи, що це напівфабрикати купюр іноземної валюти, які, нібито, надає одна з високорозвинених країн світу. При обробці прообразу банкноти відповідними хімреактивами і накладення на нього цією купюри, напівфабрикат перетвориться на валюту з аналогічним номіналом. Тобто якщо покласти 100 доларову купюру на заготівлю, то після певних маніпуляцій можна мати 200 доларів, запевняли ділки.
Вартість мінімальної партії напівфабрикатів, яку пропонували шахраї, склала 50 тисяч доларів США. У результаті хімічної обробки сума напівфабрикатів повинна подвоїтися. При цьому ділки від кінцевої суми повинні отримати 65 відсотків. Під час так званого “перетворення” іноземці здійснювали заміну засобів: забирали справжні гроші підприємців і зникали з місця злочину. Жертвам ж залишалися фальшиві купюри. На початку травня правоохоронці затримали зловмисників, коли ті намагалися заволодіти 50 тисячами доларів США, що належали громадянину України.
При огляді місця події у зловмисників були вилучені хімічні реактиви, кілька пачок псевдогрошей і підготовлені для заміни сувенірні купюри.
За матеріалами ГУ СБУ в Києві та Київській області слідчим відділом Голосіївського районного управління міліції відкрито кримінальне провадження за частиною 4 статті 190 “Шахрайство” Кримінального кодексу України. Слідство триває.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас