Банкам можуть дозволити продавати заставне майно без аукціонів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банкам можуть дозволити продавати заставне майно без аукціонів

Кредит&Депозит
2888
Для банків розробили механізм, що дозволяє захиститися від недобросовісних позичальників. У Верховній Раді зареєстровано законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звернення стягнення на заставне майно”.
Законопроект, розроблений членом Комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності, “регіоналом” Іваном Фурсіним, передбачає спрощення для кредиторів процедури стягнення на об’єкт застави. У разі прийняття, банк, який надав кредит, отримає можливість придбати у власність предмет застави або продати його на підставі договору купівлі-продажу будь-якій особі. Таким чином, банк зможе погасити борг позичальника за рахунок його застави, уникаючи процедури аукціону, як того вимагає виконавче законодавство.
Даний законопроект найбільш вигідний банківським та фінансовим установам, роз’яснює юрист юридичної компанії “Алексєєв, Боярчуков і партнери” Сергій Круглов. “На практиці організація та проведення торгів виконавчою службою займає значний час, і якщо з перших торгів не вдалося продати заставу, то проводяться подальші з можливістю уцінки майна. І тільки після проведення повторної уцінки і не реалізації майна, державний виконавець пропонує заставодержателю залишити собі заставу” , – зазначив юрист.
Як повідомлялося, серед основних проблем українського банківського сектора – законодавче поле та якість активів, вважає начальник сектору ринкових досліджень Українського кредитного рейтингового агентства Віктор Шулик.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас