Тільки 6,5% українців повністю довіряють Януковичу - опитування


Тільки 6,5% українців повністю довіряють Януковичу - опитування

Серед українців найбільшою довірою користуються три соціальні інституції: церква, ЗМІ та Збройні сили. Про це свідчать дані загальнонаціонального опитування фонду Демократичні ініціативи ім. І. Кучеріва та центру імені Разумкова.

Як показують дані дослідження, церкві повністю довіряють 31,7% опитаних, переважно довіряють – 38,4%, переважно не довіряють – 10,6%, зовсім не довіряють – 9,3%. ЗМІ повністю довіряють 10,3%, переважно довіряють – 48%, переважно не довіряють – 21,2%, зовсім не довіряють – 12,6%. Повна довіра Збройним силам висловили 8,2%, переважно армії довіряють 40,4%, переважно не довіряють 18,9% і зовсім не довіряють 18,3% респондентів.

При цьому Верховна Рада, президент, суди, політичні партії, уряд, міліція, прокуратура і місцева влада мають негативний баланс довіри-недовіри.

Зокрема, президенту цілком довіряють 6,5% опитаних, переважно довіряють 19,3%, переважно не довіряють 23,9% і зовсім не довіряють 45% українців.

Верховній Раді повністю довіряють лише 1,6% українців, переважно довіряють 14,7%, переважно не довіряють 31,7% і зовсім не довіряють 45,1% опитаних. Уряду висловили повну довіру 3% українців, переважно довіряють – 19,3%, переважно не довіряють – 26,9%, зовсім не довіряють 44,1% респондентів.

Дослідження також показало, що до українських ЗМІ існує більше довіри, ніж до російських: довіряють українським ЗМІ повністю і переважно – 58% опитаних, не довіряють і повністю не довіряють – 34%, а російським довіряють 33% і не довіряють – 46% українців.

Дослідження проходило 17-22 травня, в його ході було опитано 2010 респондентів старше 18 років у всіх областях України. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Як повідомлялося, 10,2% респондентів вважають, що свобода слова в Україні існує повною мірою, 45.9% – в основному існує, 29% – в основному не існує, і 7,3% опитаних вказали, що свободи слова в Україні немає.

Нагадаємо, згідно з результатами дослідження, проведеного GfK Україна у квітні, якби вибори Президента відбулися найближчого тижня, то 16% українців віддали б свої голоси за Президента Віктора Януковича і ще 16% – за лідера партії УДАР Віталія Кличка.

Якщо порівнювати з показниками березня, то рейтинг Кличка зріс на 6%, тоді як рейтинг Януковича залишився без змін. “Якщо б у другий тур виборів вийшли Кличко і Янукович, то 38% проголосували б за Кличка, 19% – за Януковича”, – свідчать результати дослідження, яке провела GfK в квітні 2013 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua