В Одесі викрили інтернет-фінансову піраміду — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Одесі викрили інтернет-фінансову піраміду

Кримінал
1959
Працівники Управління по боротьбі з кіберзлочинністю Одеської області задокументували злочинну діяльність “агентства з залучення інвестицій”, що мала всі ознаки фінансової піраміди. Про це повідомили в прес-службі УБК ГУМВС України в Одеській області.
Встановлено, що організатори даної фінансової структури створили, організували та адміністрували on-line ресурс, на якому і розгорнули свою незаконну діяльність. Схема, яку розробили нечесні громадяни, була наступною: люди вкладають у проект гроші з можливістю отримання надприбутків у вигляді дивідендів та подарунків, а саме квартир, автомобілів і різних побутових товарів. У міру збільшення кількості інвесторів, за наявності достатнього обсягу інвестицій, здійснюються одиничні виплати дивідендів окремим учасникам. Однак при досягненні критичної точки, коли кількість необхідних виплат дорівнює кількості залучених грошових коштів і починає перевищувати її, діяльність фінансової піраміди припиняється, а залучені гроші залишаються на рахунках фінансових організаторів.
“За фактом організації фінансової структури розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Відповідальність, передбачена за такі діяння, позбавлення волі на строк від трьох до восьми років”, – розповів начальник Управління з кіберзлочинністю ГУМВС України в Одеській області Юрій Виходець.
У рамках кримінального провадження спільно з прокуратурою Малиновського району в офісних приміщеннях, а також за місцями проживання організаторів були проведені обшуки, в ході яких вилучено комп’ютерну техніку, де містилися відомості про учасників проекту та документацію по його фінансовій діяльності.
“Проводяться заходи, спрямовані на встановлення осіб, постраждалих від протизаконних дій фінансових шахраїв. Розслідування триває”, – зазначив Юрій Виходець.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас