Курченко хоче бурити — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Курченко хоче бурити

Енергетика
2381
Нафтогазова група ВЕТЕК веде переговори про купівлю газодобувної компанії «Укрнафтобуріння», якій належить ліцензія на Сахалінське родовище, розповів на умовах анонімності топ-менеджер однієї з нафтогазових держкомпаній. Цю інформацію підтвердили два менеджери ВЕТЕКа. За словами одного з них, принципова домовленість про угоду досягнута, залишилося утрясти юридичні формальності. Залежно від методики оцінки, вартість всієї компанії може становити від $200 млн до $800 млн. Основний власник «Укрнафтобуріння» Ігор Коломойський каже, що нічого не чув про угоду.
Відкрите в 1981 році Сахалінське родовище в Харківській області – найбільше в країні. Прогнозні запаси газу, за даними Державної служби геології та надр, – 15 млрд кубометрів.
Наприкінці минулого року в структурі акціонерів «Укрнафтобуріння» відбулися зміни. Deripon Commercial, якій на 30 вересня 2012 належало близько 90% акцій компанії, до початку 2013-го зменшила свій пакет до 44,99%. Основними власниками Deripon є Коломойський з партнерами. Новими акціонерами газової компанії стали дві британські фірми, зареєстровані в 2012 році, – Ares Systems і Ariana Business. Керуючі директори та власники 100% акцій обох компаній, за даними Британського реєстру – громадянки Латвії, 27-річна Катерина Вякса і 40-річна Еріка Акменкальне.
Коломойський сказав Forbes, що не веде переговорів про продаж своєї частки ні з Сергієм Курченко, який вважається основним власником ВЕТЕК, ні з ким іншим. За словами Коломойського, власники компанії мають переважне право на викуп своїх часток у інших акціонерів, але про те, що хто-небудь з партнерів планує продати свою частку групі Курченко, мільярдер не чув.
«Сьогодні це не так», – йдеться в письмовій відповіді прес-служби ВЕТЕК на прохання Forbes прокоментувати твердження учасників ринку про те, що найближчим часом може відбутися угода з купівлі «Укрнафтобуріння». Але інтерес до видобутку в групі Курченко підтверджують. «Ми розвиваємо трейдинг, переробку, роздріб, логічним кроком є ​​входження у видобуток нафти і газу», – сказано у відповіді прес-служби ВЕТЕК. У компанії Курченко немає потужностей з видобутку.
Підсудна ліцензія
«Родовищ, досліджених настільки добре, як Сахалінське, в Україні мало, а у приватній розробці їх майже не залишилося, – підкреслює керуючий партнер інвестиційної компанії «Арта» Тимур Хромаєв. – Тому воно дуже цікаве для інвесторів».
За контроль над родовищем українські бізнесмени б’ються вже дев’ять років. З 2000 по 2004 рік «Сахалін» розробляли українсько-польська компанія «Девон» та державна «Укрнафта». У 2004-му Держкомітет з природних ресурсів, який очолював тоді Микола Злочевський, забрав у цього тандему права на розробку родовища і передав їх «Укрнафтобурінню».
«Девон» і «Укрнафта» намагалися повернути ліцензію в судовому порядку. З 2004 по 2011 роки суди різних інстанцій прийняли більше десяти різних рішень щодо родовища. У січні 2011-го Міністерство екології на підставі рішення Окружного адміністративного суду надало спецдозвіл на промислову розробку «Укрнафтобурінню».
До того часу Злочевський продав 90% «Укрнафтобуріння» структурам Коломойського. У 2011-му видобуток на родовищі збільшилася на 60% – до 126 млн кубометрів. Торік добули менше – 106 млн кубометрів, 6% виробництва газу було здійснене приватними компаніями в Україні.
Нарощувати видобуток на родовищі буде непросто, вважає директор з розвитку бізнесу сервісної компанії «Бурова техніка» Андрій Закревський. «У галузі – складна ситуація з кадрами і обладнанням, – говорить він. – Зростання інвестиційних проектів у цьому секторі призввело до їх гострого дефіциту». На його думку, новому власнику доведеться або створювати свою власну сервісну компанію, або користуватися послугами нещодавно створеної «Белоруснефть» компанією «Сервіс ойл».
Скільки може коштувати «Укрнафтобуріння»? Виходячи з 15 млрд кубометрів запасів Сахаліну, 100% компанії можна оцінити в $700-800 млн: мультиплікатор українських публічних нафтогазових компаній – $52 за 1000 кубометрів запасів на 3 червня 2013 року. Оцінка з видобутку за минулий рік дає більш скромний результат: $200-250 млн.
Севгіль Мусаева
За матеріалами:
Forbes.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас