Випускниці судяться з університетом Шевченка, щоб отримати червоний диплом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Випускниці судяться з університетом Шевченка, щоб отримати червоний диплом

Особисті фінанси
1643
Хочеш отримати диплом із відзнакою? Доведи, що ти справді був гарним студентом. Дві випускниці Київського національного університету імені Тараса Шевченка оголосили судову війну своїй альма-матер. Дівчата запевняють: червоний диплом заслужили. Однак екзаменаційна комісія чомусь вирішила інакше. Галина Тимощук розбиралась у конфлікті.
Все, чого навчились в університеті, тепер Ольга і Тетяна втілюють на практиці. Вони випускниці юридичного факультету.
Тетяна Можейко, випускниця КНУ ім. Т. Шевченка:
- Зобов’язати КНУ ім. Шевченка видати дипломи встановленого державного зразка за спеціальністю правознавство та здобуття кваліфікації спеціаліста правознавства з відзнакою.
Таке рішення суду вдалося отримати лише через апеляцію. Адже перша інстанція стала на бік університету. Спір розгорівся, коли за кілька днів до випускного дівчата дізнались, що червоних дипломів їм не вручать через відсутність наукових здобутків. Тому, коли мирні переговори нічим не закінчились, випускниці вирішили за свої дипломи судитися.
Ольга Цилюрик, випускниця КНУ ім. Т. Шевченка:
- Є підтвердження наших наукових здобутків, зокрема, я є автором 21 наукової публікації і підтвердження чого є відповідні грамоти, дипломи і інші сертифікати.
Однак, цього не достатньо, кажуть у виші.
Володимир Бугров, проректор з науково-педагогічної роботи КНУ ім. Т. Шевченка:
- Ці студентки успішно завершили навчання дійсно з позитивними оцінками на освітньо-кваліфікаційному рівні спеціаліста, бо бакалавра вони мали дипломи з відзнакою, але кожен освітній рівень тепер береться окремо, але під час навчання на рівні спеціаліст наукових публікацій якраз визначено в науково творчих здобутках участь в олімпіадах у них не було.
Дівчата переконують: позиція викладачів упереджена. А все через те, що ступінь бакалавра вони здобували в інших закладах. А в Шевченка прийшли вчитись лише на спеціалістів. Однак доводи навчального закладу підтримує і профільне міністерство.
Микола Фоменко, заступник начальника департаменту вищої освіти МОН України:
- Вони вступили до університету, який має статус дослідницького, головне – наукові дослідження, згідно чинних документів на момент проведення державного екзамену висновку кафедри не було, тому державна екзаменаційна комісія прийняла легітимне рішення.
Проте самі випускниці як справжні юристи такі аргументи називають неправдою. І переконують: серед майже ста студентів їхнього випуску рекомендації кафедри були лише для них двох. Розв’язувати спір і далі будуть суди. Університет уже звернувся до вищого адміністративного суду.
За матеріалами:
Подробности
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас