Росію втягують у війну — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Росію втягують у війну

Світ
2695
Сирійська опозиція звернулися до Радбезу ООН з ультиматумом до Росії. Повстанці пригрозили бойовими діями на території Лівану, якщо Москва не припинить блокувати міжнародне втручання в сирійський конфлікт. МЗС РФ, у свою чергу, концентрується на організації міжнародної конференції з Сирії, проте перспективи її проведення стають все більш туманними.
Сирійська опозиція направила в РБ ООН лист, в якому пригрозила бойовими діями на території Лівану, якщо Росія не припинить протидіяти міжнародному втручання в сирійський конфлікт. Приводом до такої заяви стало блокування Росією в минулу суботу заяви РБ ООН у зв’язку з подіями в місті Ель-Кусейр на заході країни, де урядові війська атакували бойовиків опозиції. Місто знаходиться на кордоні з Ліваном, підтримку армії Башара Асада надають бійці ліванського шиїтського руху «Хезболлах». За даними ООН, в місті можуть бути блоковані близько 1,5 тисячі поранених мирних громадян. Ще в неділю Національна коаліції опозиційних і революційних сил закликала «міжнародне співтовариство відкрити гуманітарний коридор, щоб допомогти пораненим і доставити ліки і допомогу 50 тисячам людей, що залишились без даху над головою». Ель-Кусейр є найважливішим стратегічним пунктом для повстанців, через який вони отримують зброю, підкріплення і гуманітарну допомогу з Лівану.
«Від імені громадян Ель-Кусейра Верховна військова рада вимагає від Росії відмовитися від її перешкод міжнародному втручанню», – йдеться в посланні глави Вищої військової ради «Сирійської вільної армії» Саліма Ідріса. Він закликав ООН «натиснути» на уряд Башара Асада, щоб припинити атаки на Ель-Кусейр для негайної доставки в місто гуманітарної допомоги. За словами Ідріса, ліванський шиїтський рух «Хезболлах» (воююче на стороні Асада) розширює своє «вторгнення в Сирію і представлене зараз в значній чисельності в Алеппо, а також у районах на схід і захід від Дамаска».
«Ми вимагаємо, щоб міжнародний тиск було розширено на ліванський уряд для вживання заходів з виведення з сирійської території (бійців руху)«Хезболлаха», інакше ми будемо змушені перетворити нашу боротьбу зі злочинним режимом Асада в розширений транскордонний конфлікт»,- йдеться у заяві.
З критикою Росії виступила також Національна коаліція опозиції і революційних сил, яка заявила, що позиція Москви «спрямована проти сирійського народу, його безпеки, його історичної спадщини».
Заява РБ ООН, заблокована Росією, була запропонована Великобританією. Вона засуджувала урядові війська Сирії та бойовиків угруповання «Хезболлах» за бойові дії по захопленню міста Ель-Кусейр. Російський представник мотивував свою позицію тим, що вона носила однобічний характер, так як з боку РБ ООН не було жодної реакції на здійснене раніше захоплення міста бойовиками сирійської опозиції. У заяві також містився заклик до урядовим військ і «Хезболлах» всіляко уникати дій, які ведуть до втрат серед мирного населення.
Лист сирійської опозиції було направлено в РБ ООН напередодні проведення в Женеві 5 червня зустрічі високопоставлених дипломатів Росії, США і ООН з підготовки до міжнародної конференції з політичного врегулювання конфлікту в Сирії. Передбачається, що у зустрічі мають взяти участь делегати від сирійської влади і опозиції, проте остання відмовляється від переговорів.
Два заступника міністра закордонних справ – Геннадій Гатілов і Михайло Богданов – будуть представляти Росію на женевських консультаціях у форматі РФ-США-ООН.
МЗС РФ звинуватив напередодні США в тому, що вони недостатньо впливають на опозицію в питанні участі в конференції з Сирії. За словами заступника голови МЗС Росії Сергія Рябкова, головною умовою сирійської опозиції є вимога відходу президента Сирії Башара Асада, що «неприйнятно». На думку дипломата, «на такій основі домовитися не вийде». Рябков вказав також на розбіжності з США з питання зовнішніх учасників конференції. «Насамперед під питанням запрошення на неї Ірану. Це питання поки не вирішене.
Але без Ірану не вийде добитися успіху подібного заходу», – заявив він.
Дата проведення конференції, ініційованої Росією і США, ще не визначена. Спочатку очікувалося, що вона пройде в червні, але тепер висловлюються припущення, що зустріч відбудеться в наступному місяці. Глава МЗС Франції Лоран Фабіус вважає, що конференція щодо Сирії в Женеві може відбутися в липні. За його словами, вирішення питання представництва на конференції сирійської опозиції займе деякий час. Париж також проти запрошення іранських представників на «Женеву-2». «Іран не налаштований на мирне вирішення», – сказав французький дипломат.
Не змогла напередодні назвати дату зустрічі представник держдепартаменту Джен Псакі. За її словами, США не встановлювали крайній термін для проведення конференції. «Зараз складно назвати конкретну дату або крайній термін. Потрібна робота з визначення порядку, це непросте завдання », – сказала Псакі, відповідаючи на питання, чи можуть переговори відбутися в липні.
Тим часом західні ЗМІ продовжують публікувати статті, присвячені діям Росії в сирійській конфлікті. Так, Time пише, що Башар Асад тримається при владі завдяки російським ракетам.
Ситуація з комплексами С-300 як і раніше неясна, але, судячи з усього, у офіційного Дамаска є ще кілька систем протиракетної оборони, отриманих від Росії, мовиться в статті. Зокрема, мова йде про ракети С-200 і «Панцир-С». Про це журналу заявив російський військовий експерт Ігор Сутягін з НДІ оборонних досліджень НД Великобританії. Крім того, за словами фахівця, в арсеналі Дамаска мається 1,2 тис. зенітних комплексів і близько 4-8 тис. переносних ракетно-зенітних комплексів. Як вважає автор замітки, така зброя буде мати ключове значення, якщо ООН проголосує за введення безпольотної зони над Сирією, або якщо Ізраїль продовжить завдавати ударів по сирійській території.
Reuters зазначає, що ракетні комплекси С-300 – це пішак у дипломатичній грі. Судячи з розсекречених документів від Wikileaks за 2008 рік, Москва грала в цю гру і раніше, вважає автор матеріалу. The Washington Times, у свою чергу, заявляє, що між сирійською опозицією і Росією вибухнула словесна війна. Як нагадує газета, повстанці назвали Москву «співучасницею вбивства невинних громадян», яка блокує роботу з прийняття декларації Радбезу ООН по Сирії.
Марія Макутіна
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас