Овочі в Україні стрімко дешевшають - редька, картопля, огірки та помідори — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Овочі в Україні стрімко дешевшають - редька, картопля, огірки та помідори

Аграрний ринок
1323
Ціни на свіжі овочі і коренеплоди продовжують падати. Найбільше (втричі) за останні два тижні подешевшала картопля. Дрібну українську можна купити в супермаркетах навіть по 4,7 грн/кг, велика єгипетська коштує від 9 до 12 грн/кг. На 30% (з 12 до 8,5-9 грн) подешевшала вагова редиска. Кабачки і молода капуста поки ціну тримають – 5-6 грн за кіло, як і два тижні тому. З прилавків практично зникли картопля, морква і буряк торішнього врожаю: продавці пояснюють, що їх мало хто бере. Тим більше що свіжі апетитні овочі йдуть по 7-9 грн/кг, а це всього на пару гривень дорожче, ніж пережилі зиму «ветерани». Вітчизняні огірки та тепличні помідори також скинули чверть вартості і коштують відповідно 10-11 і 15-16 грн/кг.
Не дуже радують ціни в супермаркетах на полуницю і черешню – 25-26 грн/кг. На лотках дешевше – по 18-20 грн, але варто захопити з собою ваги, адже не секрет, що багато вуличних торговців обважують покупців.
А ось яблука, навпаки, дорожчають: за словами аналітика консалтингової агенції «ААА» Марії Колесник, даються взнаки витрати на їх зберігання. Сьогодні за торішні яблука поганенької якості (як українські, так і польські) потрібно заплатити 14 грн за кіло, а не 9,5-12 грн. За заморські, нового врожаю, доведеться віддати 20-30 грн за кіло. Є у продажу турецькі абрикоси, персики і навіть азербайджанські кавуни по 30-38 грн/кг. Колесник каже, що ціни на овочі та ягоди як для початку літа цього року досить низькі. І могли б бути ще нижчими, якби не затяжні дощі. Через них неможливо зібрати врожай, тому пропозиція зменшилася. Ще через два тижні ціни на українські овочі-фрукти нового врожаю впадуть практично вдвічі.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас