Українських чиновників за неповних півтора року зловили на хабарах на суму майже 10 млн грн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українських чиновників за неповних півтора року зловили на хабарах на суму майже 10 млн грн

Кримінал
211
Підрозділами державної служби боротьби з економічною злочинністю (ДСБЕЗ) МВС України проводиться комплекс заходів, спрямованих на викриття фактів хабарництва та інших видів кримінальної корупції, насамперед у центральних та регіональних органах влади і управління, а також з боку посадовців, що мають дозвільні та регулятивні повноваження . За результатами цієї роботи протягом минулого року і за 4 місяці цього року правоохоронці ДСБЕЗ викрили майже 2 тисячі хабарників у тому числі державних чиновників різного “рангу і чину”. За минулий рік і 4 місяці цього року задокументовано отримання посадовцями хабарів на загальну суму майже 9,1 млн. грн., А середня по країні сума хабара становить 32,8 тис. грн. Про це у відповідь на інформаційний запит УНН повідомили у Департаменті Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВД. Як зазначили правоохоронці, протягом 2012 року підрозділи ДСБЕЗ викрили 1350 злочинів про хабарництво.
“Зокрема задокументовано 233 факти хабарництва з сумою хабара понад 10 тис. грн., 82 – із сумою понад 30 тис. грн. І 50 – понад 100 тис. грн”, – зазначили в Департаменті ДСБЕЗ.
Як повідомили в Департаменті, майже 800 осіб серед минулорічних хабарників є державними чиновниками.
“У хабарництві в минулому році викрито 1069 осіб, у тому числі 428 службовців органів влади і управління та 307 – контролюючих органів”, – зазначили у звіті.
Але якщо порівняти з нинішніми випадками, то в порівнянні з торішніми викритими 1350 злочинами, пов’язаними з хабарництвом, за 4 місяці цього року вже розкрито майже 600 кримінальних правопорушень стосовно хабарництва. І якщо за минулий рік було задокументовано 50 випадків хабарництва на суму понад 100 тис. грн., то вже в цьому році таких випадків 17.
“Уже протягом 4 місяців 2013 підрозділи ДСБЕЗ викрили 591 кримінальне правопорушення щодо хабарництва. Зокрема, з початку року задокументовано 75 фактів хабарництва з сумою хабара понад 10 тис. грн., 28 – із сумою понад 30 тис. грн. Та 17 – понад 100 тис. грн”, – повідомили в Департаменті ДСБЕЗ.
Правоохоронці також відзначили, що повідомлення про підозру у вчиненні хабарництва надано 277 особам, у тому числі 152 службовців органів влади і управління та 77 – контролюючим органам.
“Взагалі за минулий рік і 4 місяці цього року задокументовано отримання посадовцями хабарів на загальну суму майже 9,1 млн. грн., А середня по країні сума хабара становить 32,8 тис. грн”, – резюмували в Департаменті, додавши, що проведений аналіз викритих кримінальних правопорушень цієї категорії свідчить, що найбільш ураженими хабарництвом є сфери земельних відносин, освіти та охорони здоров’я, приватизації, фінансових послуг, відчуження майна та надання його в оренду та дозвільна система.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас