Британська компанія IGas оцінила свої запаси сланцевого газу майже в 5 трлн кубометрів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Британська компанія IGas оцінила свої запаси сланцевого газу майже в 5 трлн кубометрів

Енергетика
328
Британська компанія IGas оцінила можливі запаси сланцевого газу на освоюваних нею ділянках шельфу максимум в 172 трильйона кубічних футів (приблизно в 4,9 трильйона кубометрів). Про це йдеться в офіційному прес-релізі компанії. При цьому в IGas не уточнюють, який обсяг видобутку сланцевого газу буде економічно доцільний.
Як вказує BBC News, попередня оцінка запасів IGas була менше в 20 разів: близько дев’яти трильйонів кубічних футів. Для порівняння, щорічне споживання газу Великобританією в цілому оцінюється приблизно в три трильйони кубічних футів.
Сумарна площа ділянок на півночі Великобританії, на які у IGas є ліцензія, складає близько 300 квадратних миль (близько 777 квадратних кілометрів). У IGas вважають, що нова оцінка її запасів дозволить Великій Британії не імпортувати газ протягом 10-15 років.
Сланцевий газ видобувається методом «фрекінгу» (гідравлічного розриву пласта), в процесі якого в пласти закачується велика кількість води, піску і хімікатів. У європейських країнах, в тому числі і у Великобританії, влада остаточно не впевнена в безпеці даного методу: у 2011 році місцевій компанії Cuadrilla Resources було заборонено проводити подібні роботи, оскільки після буріння нею свердловин в Ланкаширі були зафіксовані слабкі підземні поштовхи.
У грудні минулого року британський уряд все ж видав дозвіл компаніям на продовження геологорозвідки із застосуванням «фрекінгу». У Cuadrilla оцінюють запаси сланцевого газу на ділянках, які вона освоює, в 200 трильйонів кубічних футів.
Основними видобувальниками сланцевого газу вважаються насамперед США, Канада і Китай. США, завдяки активному освоєнню сланцевих родовищ в середині 2000-х років змогли знизити ціни на газ до історичних мінімумів і зайняти перше місце в світі з його виробництва, випередивши Росію.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас