Google не буде продавати програми розпізнавання облич для кібер-окулярів через недоторканність приватного життя — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Google не буде продавати програми розпізнавання облич для кібер-окулярів через недоторканність приватного життя

Технології&Авто
327
Компанія Google підтвердила те, що найближчим часом не має наміру підтримувати в своєму новому гаджеті Google Glass додатки, які можуть розпізнавати обличчя. Це рішення Google пояснює не до кінця вирішеними побоюваннями з приводу недоторканності приватного життя. «Ми не будемо додавати розпізнавання облич у наші продукти без серйозних підстав вважати, що зуміємо захистити приватність користувачів», йдеться в офіційному блозі Google.
Програми з функцією розпізнавання облич, тобто що дозволяють визначити особу людини за її фотографією, не зможуть продаватися через офіційний магазин. Їх можна буде придбати по інших каналах, проте ніякої підтримки від компанії вони не отримають.
Як пише Forbes, частково рішення компанії також може бути мотивоване питаннями, з якими до Google зверталися конгресмени США. Політики вказали на те, що раніше Google вже викривали в зборі даних користувача та інформації з відкритих WiFi мереж; крім того, вони зацікавилися тим, що ж гарантує збереження в таємниці отриманої користувачем інформації про особи оточуючих.
Гаджет, який очікується на ринку в кінці 2013 року, буде представляти собою оправу окулярів із закріпленим на ній комп’ютером (на базі мобільного процесора TI OMAP 4430, 16 гігабайт постійної і 1 гігабайт оперативної пам’яті), прозорим дисплеєм перед очима, мікрофоном, п’ятимегапіксельною камерою і мікрофоном. Крім того, в пристрій вбудовано акселерометри, датчики положення і навіть магнетометр, що виконує функції компаса.
За заявою розробників, Google Glass зможе розпізнавати голосові команди користувача і давати відповіді на питання, задані в природній формі, наприклад «яка сьогодні буде погода?». Власникам подібних окулярів також обіцяють можливість накладати на місцевість карти Google Earth (реалізуючи принцип доповненої реальності), а також робити фотографії і відеозаписи виду з очей. Саме остання функція викликала запитання не тільки в стурбованих приватністю громадських діячів, але і у кіновиробників, так як з подібними окулярами істотно полегшується виготовлення «екранок», знятих відеокамерою з екрану кінотеатру нелегальних копій фільму.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас