Покращення: цибуля в Україні подорожчала у 6 разів за рік — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Покращення: цибуля в Україні подорожчала у 6 разів за рік

Аграрний ринок
1516
Цибуля ріпчаста в сезоні, що минає, не стала найприбутковішою овочевою культурою, оскільки ціни на неї з моменту збирання до середини квітня 2013 р. утримувалися на порівняно невисокому рівні, хоч і були вищими, ніж сезоном раніше, в середньому на 40-60%.
Тим не менш, фермери, які мають у своєму розпорядженні якісну продукцію і сучасні сховища, вже з середини квітня відчули істотне зростання цін на свою продукцію. Буквально за останні два тижні квітня цибуля подорожчала відразу в два рази і ціни на неї продовжували залишатися високими в травні, з передумовами для подальшого зростання в червні. Станом на кінець травня середня оптова ціна на цибулю в основних виробничих регіонах була в 5-6 разів вищою, ніж роком раніше.
«Слід зазначити, що в останні сезони, у зв’язку з надлишком цибулі на ринку і завдяки зростанню потужностей сучасних сховищ, сезон реалізації цієї продукції став тривалішим. Останні партії торішньої цибулі нерідко можна знайти на ринку ще в липні і навіть серпні року, наступного за її збиранням», – говорить Тетяна Гетьман, керівник проекту АПК-Інформ: овочі і фрукти. «Крім того, найбільш активний експорт цибулі з України відзначається зазвичай у травні-червні, коли на російському ринку практично не залишається продукції власного виробництва», – продовжує експерт.
В даний час на ринку вже пропонується цибуля нового врожаю, проте, за оцінками АПК-Інформ: овочі і фрукти, цибулі врожаю минулого року вистачить ще, як мінімум, на чотири-шість тижнів внутрішнього споживання.
За матеріалами:
АПК-Інформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас