Обсяг депозитів у банках Кіпру за квітень знизився на 6 млрд євро — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Обсяг депозитів у банках Кіпру за квітень знизився на 6 млрд євро

Кредит&Депозит
315
Обсяг вкладів у банківській системі Кіпру скоротився в квітні на понад 6 млрд євро (9,9%) – з 63,7 млрд до 57,4 млрд євро, свідчать дані центрального банку острівної держави.
Втрати пов’язані з вимогою міжнародних кредиторів Кіпру про введення одноразового податкового збору з депозитів на суму понад 100 тис. євро.
Квітневе скорочення вкладів було максимальним принаймні з грудня 2005 року. У березні падіння складало 3,8%, таким чином, з лютого (останнього місяця перед узгодженням умов міжнародної допомоги) обсяг депозитів у кіпрських банках зменшився на 15%.
Вклади осіб, які не є резидентами єврозони (тобто, в тому числі і російських громадян), впали з 19 млрд євро березня до 15,9 млрд євро в квітні. Депозити кіпрських вкладників зменшилися з 41,3 млрд до 38,3 млрд євро, клієнтів кіпрських банків з інших країн єврозони – з 3,4 млрд до 3,1 млрд євро.
Як повідомлялося, наприкінці березня міністри фінансів 17 країн єврозони підписали попередню угоду про виділення фінансової допомоги Кіпру в розмірі 10 млрд євро. Умовою надання кредитів стали реструктуризація і скорочення активів найбільшого банку країни – Bank of Cyprus, а також закриття другої за розміром кредитної організації острова – Cyprus Popular Bank (Laiki). Великі вкладники банків (депозити понад 100 тис. євро) втратять до 60% вкладень.
Рішення перекласти частину збитків від порятунку Кіпру на вкладників налякало і клієнтів банків у сусідній Греції, пише Bloomberg. За даними Банку Греції, депозити фізичних і юридичних осіб в країні продемонстрували в квітні перше скорочення в цьому році – до 162,3 млрд євро з 164 млрд євро у березні.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас