У Росії користувачів торрентів притягнуть до відповідальності за піратство — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Росії користувачів торрентів притягнуть до відповідальності за піратство

Світ
1120
Міністерство культури пропонує створити державний реєстр інтелектуальної власності і ввести відповідальність користувачів файлообмінних мереж, в тому числі торрент мереж, за використання неправомірного контенту.
Обговорення законопроекту, що підсилює захист авторських прав в Інтернеті, пройшло в Мінкультури 28 травня. В останню версію законопроекту внесені положення про жорстку боротьбу з піратством в торрентах.
«Для ведення реєстру може бути створена НКО, хоча не виключено, що вести його буде і саме Мінкультури», – заявив член робочої групи по законопроекту депутат Держдуми Роберт Шлегель.
Крім того, Шлегель нагадав, що з ініціативою щодо створення подібного реєстру виступало і попереднє керівництво Мінкомзв’язку.
Згідно з положеннями законопроекту, до реєстру будуть вноситися ім’я автора або правовласника, його контакти, а також відомості про сам об’єкт авторських прав. Внесення до реєстру буде для правовласників добровільним, а от контроль за виконанням авторських прав буде покладено на власників сайтів в такому порядку, що вони повинні будуть самостійно, без нагадувань з боку правовласників відстежувати і припиняти порушення прав. Передбачається, що вони повинні будуть постійно звірятися зі створеним реєстром.
Також на засіданні робочої групи Мінкультури в законопроект було внесено пункт про відповідальність користувачів файлообмінних мереж за обмін піратським контентом.
Відповідно до законопроекту, провайдер повинен буде вичислити користувача, що порушує авторські права, за мережевою адресою і направити йому повідомлення про необхідність негайного видалення незаконно розміщеної інформації. На видалення інформації у користувача буде доба, якщо користувач цього не зробить, то вже в оператора зв’язку буде ще 12 годин на блокування сторінки, де поширюється неправомірна інформація, або всього сайту в цілому.
Тим, хто проігнорує запит на видалення інформації, загрожує адміністративна відповідальність, яка складе 5 тисяч рублів для громадян, 50 тисяч рублів для посадових осіб та підприємців та 1 мільйон рублів для юридичних осіб.
За матеріалами:
bfm.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас