У Королевської вирішили брати з іноземців по $560 за право працевлаштуватися в Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Королевської вирішили брати з іноземців по $560 за право працевлаштуватися в Україні

Казна та Політика
691
Уряд ухвалив новий порядок працевлаштування іноземців та осіб без громадянства, який передбачає захист українського ринку праці від некваліфікованої робочої сили, а також зменшив кількість необхідних для цього довідок. Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.
Відповідне рішення, за словами заступника директора департаменту праці та зайнятості міністерства Олега Прутенка, ухвалено напередодні Кабінетом Міністрів.
Прутенко зазначив, що постанову КМУ “Питання видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства” ухвалено на виконання Закону «Про зайнятість населення», що діє в Україні з січня цього року.
Він повідомив, що оскільки застосування праці іноземців в Україні створює конкуренцію громадянам України, то передбачено, що видача дозволу є платною та становить чотири мінімальні заробітні плати (з 1 січня ц.р. = 1147*4=4588 грн.).
«Ці кошти роботодавець перераховує до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вони використовуються на стимулювання створення нових робочих місць, виплати допомоги з безробіття та проведення інших заходів, пов’язаних із забезпеченням зайнятості громадян України», – пояснив Прутенко.
Окрім того, за його словами для захисту ринку праці від некваліфікованої робочої сили передбачено, що такий дозвіл надаватиметься роботодавцям за умови відсутності безробітних відповідної кваліфікації на обліку в службі зайнятості.
«Порівняно з попереднім порядком спрощується оформлення такого дозволу. Зокрема, кількість документів, що подає роботодавець, скорочується з 15 до 8, строк розгляду документів Державною службою зайнятості зменшено з 30 до 15 днів. Водночас строк дії такого дозволу залишився незмінним – до 1 року», – сказав він.
Такий дозвіл не потрібен для працевлаштування іноземців, які постійно проживають в Україні. Крім того, він не потрібен для працівників закордонних ЗМІ, спортсменів, артистів та працівників мистецтва, працівників аварійно-рятувальних служб, працівників іноземних представництв, іноземців, які прибули в Україну для участі у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги та провадження викладацької діяльності за фахом у державних вищих навчальних закладах.
Як повідомлялось, порівняно із березнем у квітні в Україні рівень безробіття знизився з 2% до 1,9%. У державному центрі зайнятості станом на 1 березня 2013 року було зареєстровано 589,1 тис. безробітних.
На початок лютого в Україні на одне вільне робоче місце претендували десять незайнятих осіб, а кількість зареєстрованих безробітних становила 564,5 тис. осіб.
За матеріалами:
Тиждень.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас