Естонія відмовилась від спроби збільшити свою територію за рахунок Росії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Естонія відмовилась від спроби збільшити свою територію за рахунок Росії

Світ
1038
МЗС Естонії спростувало інформацію про те, що республіка розраховує отримати перевагу під час майбутнього обміну територіями з Росією (йдеться про коригування демаркаційної лінії після набуття чинності нового прикордонного договору).
Про те, що при обміні територій Естонія отримає зайві два гектари, раніше повідомили місцеві ЗМІ з посиланням на агентство BNS. Останнє, у свою чергу, посилалося на прес-секретаря МЗС. Повідомлялося, що при коригуванні лінії кордону Естонія нібито отримає від Росії 127,5 гектара землі, а віддасть лише 125,5 гектара.
Джерело зазначало, що домовленості щодо лінії кордону, досягнуті ще в 2005 році (при підготовці прикордонного договору, який у результаті так і не був затверджений через розбіжності сторін), будуть служити основою для нової прикордонної угоди.
Пізніше, однак, МЗС Естонії офіційно заявило, що переваги при обміні жодна з країн не отримає. «Після набуття чинності договору про кордон сторони відкоригують демаркаційну лінію, щоб провести її логічно з точки зору ландшафту. Обмінюватимуться великі і дрібні ділянки території, і жодна сторона не отримає більше, ніж віддасть», – зазначив міністр закордонних справ Урмас Пает.
За уточненою інформацією DELFI, сторони обміняються рівними ділянками території по 128,6 гектара.
Договір про кордон Росія та Естонія, нагадаємо, планували укласти ще в середині 2000-х років. Документ тоді був підписаний, але при його ратифікації естонські депутати додали преамбулу з відсиланням до Тартуського мирного договору 1920 року (він був укладений після закінчення війни Естонії за незалежність, яка в радянській історіографії розглядалася як частина Громадянської війни в Росії). За цим договором до республіки переходив, зокрема, Печорський край (нині Печорський район Псковської області). Гіпотетично таке відсилання могло б слугувати підставою для висунення територіальних претензій до РФ.
Росія після цього відкликала свій підпис під договором.
Консультації щодо укладення нової угоди поновилися восени 2012 року. При цьому естонська сторона погодилася підтвердити взаємну відмову від територіальних претензій і сама запропонувала внести в проект договору відповідний пункт. Проект угоди вже отримав схвалення естонського уряду.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас