Парадокс: закупівельні ціни на бичків впали до 14 грн/кг — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Парадокс: закупівельні ціни на бичків впали до 14 грн/кг

Аграрний ринок
3546
Зниження попиту на яловичину призводить до подальшого скорочення закупівельних цін. Наприкінці травня ціни на биків склали 14,00-15,50 грн/кг, що на 1,00-1,50 грн/кг менше від цін попередніх місяців і на 5,50-6,00 грн/кг нижче від аналогічних показників минулого року. Про це повідомили в асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ).
“Багато господарств населення, зіткнувшись з низькими цінами і проблемами реалізації худоби, вирішують для себе надалі припинити займатися м’ясним скотарством. Якщо цінова ситуація не зміниться, поголів’я ВРХ почне знову скорочуватися, а також дотації за збереження, які надає населенню держава, не врятують м’ясне скотарство”, – повідомила експерт аграрних ринків УКАБ Аліна Жарко.
За повідомленням прес-служби, з червня минулого року вперше за час незалежності України припинилося скорочення поголів’я ВРХ. Чисельність великої рогатої худоби, хоча і дуже повільно, але все ж стала демонструвати тенденцію до зростання. Станом на 1 травня 2013 року в Україні налічувалося разом з коровами 5,32 млн голів ВРХ, що на 3,2% більше від торішніх показників. Дані статистики свідчать, що саме господарства населення збільшили поголів’я. Цьому перш за все сприяли державні дотації за збереження поголів’я ВРХ.
Однак зараз, зазначили в УКАБ, ситуація в скотарстві є досить складною, адже на ринку яловичини спостерігається значне зниження активності і, як наслідок, цін. Попит на яловичину в Україні, традиційно є досить високим, тому виробники ВРХ орієнтуються переважно на переробні підприємства.
Втім, останнім часом переробні підприємства почали віддавати перевагу більш дешевому м’ясу птиці, змінивши рецептуру ковбасних виробів в бік більшого вмісту курятини. Крім цього, знизився попит на яловичину з боку Росії, тому підприємства, орієнтовані на експорт, скоротили обсяги закупівлі ВРХ.
“Тому реалізувати худобу стає все складніше, особливо це стосується биків, адже попит на них зараз знаходиться на критично низькому рівні. Середньою ціною закупівлі бичків вагою від 400 кг є 14,50 грн/кг, однак деякі підприємства знижують ціну і до 12,00 грн/кг. Закупівельні ціни на корів вищої вгодованості становлять 11,50-12,00 грн/кг, а середньої – 10,50-11,00 грн/кг. Зниження цін на живих тварин при зростанні витрат виробництва робить галузь ще більш збитковою”, – зазначили в асоціації.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас