DW-Trend: довіра до гривні залишається низькою — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

DW-Trend: довіра до гривні залишається низькою

Валюта
1762
Довіра до гривні в Україні зростає, але, як для національної валюти, все ще залишається на низькому рівні. Долар для багатьох українців і надалі є найнадійнішою валютою. Це засвідчило актуальне опитування DW-Trend.
Майже кожен третій українець досі довіряє долару США більше, ніж національній валюті. Євро перебуває у рейтингу довіри українців лише на третій позиції. Про це свідчить DW-Trend за травень. Репрезентативне опитування методом особистого інтерв’ю було проведено українським бюро інституту дослідження громадської думки IFAK на замовлення Української редакції Deutsche Welle. У містах із населенням понад 50 тисяч осіб було опитано одну тисячу респондентів віком від 18 до 65 років.
Порівнюючи надійність гривні, долара і євро, 38 відсотків опитаних заявили, що найбільше довіряють національній валюті. Долар найнадійнішим вважають 29 відсотків опитаних, євро – лише 13 відсотків. Отже, гривня цього року випередила долар за рівнем довіри в очах українців. У липні 2012 року, коли це питання також ставилося у межах DW-Trend, ситуація була інакшою: торік гривні найбільше довіряли лише 22 відсотка українців. Натомість долар явно лідирував за рівнем довіри – 40 відсотків. Євро надавали перевагу 18 відсотків опитаних.
DW-Trend: довіра до гривні залишається низькою
Водночас долар продовжує відігравати значну роль у повсякденному житті українців. Це засвідчує показник заощаджень. Майже кожен п’ятий опитаний зазначає, що має заощадження у доларах США. У гривні гроші відкладають 37 відсотків українців. Заощадження в євро мають лише 6 відсотків опитаних. Кожен третій в межах опитування зазначив, що взагалі не має заощаджень.
DW-Trend: довіра до гривні залишається низькою
Фінансова та економічна криза у країнах єврозони лише умовно позначається на ставленні українців до євро. 17 відсотків опитаних зазначили, що через кризу їхня довіра до європейської валюти впала. 44 відсотки заявили, що криза не вплинула на їхню оцінку надійності євро. А кожен п’ятий каже, що взагалі ніколи не вважав євро надійною валютою. Водночас чимало опитаних (19 відсотків) не мають жодної думки з цього приводу.
DW-Trend: довіра до гривні залишається низькою
Українці стали більш скептично налаштовані стосовно подолання нинішньої кризи у єврозоні. Лише 37 відсотків опитаних у травні 2013 року впевнені у тому, що Європейському Союзу вдасться розв’язати проблеми євро. Ще рік тому таких було 55 відсотків. 28 відсотків нині не вірять у те, що кризу євро буде подолано (2012 року було 19 відсотків). Більше третини опитаних не можуть сформулювати чітку думку з цього приводу.
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас