Україна 47-а у світі за розміром золотого запасу - НБУ


Україна 47-а у світі за розміром золотого запасу - НБУ

Україна посіла 47-е місце серед країн світу за розміром золотого запасу, обсяг золота в золотовалютних резервах Національного банку України на 1 травня збільшився приблизно до 36,1 тонни.

Як повідомила прес-служба Національного банку України, про це заявила заступник голови НБУ Віра Ричаківська.

“Одним зі шляхів поповнення золотовалютних резервів є купівля у населення банківських та дорогоцінних металів через територіальні управління Національного банку», – зазначила вона.

За словами Ричаківської, згідно зі змінами до Податкового кодексу України, схваленими у 2012 році, купівля Нацбанком банківських та дорогоцінних металів у вигляді брухту здійснюється без утримання податку на доходи. Завдяки цьому в 2012 році надходження золота в Нацбанк виросли в 28 разів порівняно з 2011 роком, а срібла – у 12 разів.

Також повідомляється, що територіальні управління НБУ оснащені сучасними вимірювальними приладами та обладнанням і прийом цінностей здійснюється незалежно від їх маси та вартості за конкурентними закупівельними цінами.

“Придбані у населення банківські та дорогоцінні метали зараховуються в золотовалютні резерви”, – повідомила заступник голови НБУ.

Також прес-служба зазначає, що забезпечення накопичення та зберігання золотовалютних резервів і проведення операцій з банківськими металами є однією з функцій НБУ відповідно до закону про Національний банк України.

Як повідомляв УНІАН, золотовалютні резерви Національного банку України в квітні зросли на 2,06%, або на 509 млн дол, і на 1 травня становили 25,238 млрд дол.

З початку 2013 року, золотовалютні резерви НБУ збільшилися на 2,82%, або на 692 млн дол. На 1 травня резерви в іноземній валюті склали 23,465 млрд дол, резервна позиція в МВФ – 0,03 млн дол, спеціальні права запозичення – 62,45 млн дол, золото – 1,710 млрд дол.

У 2012 році золотовалютні резерви НБУ скоротилися на 22,8% – до 24,546 млрд дол (з 31,795 млрд дол).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua