Сирія використовувала хімічну зброю проти опозиційних бойовиків, - МЗС Франції — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Сирія використовувала хімічну зброю проти опозиційних бойовиків, - МЗС Франції

Світ
983
Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус стверджує, що сирійський уряд використає хімічну зброю проти опозиційних бойовиків.
“На даний момент ми маємо відомості про те, що уряд Сирії використовував хімічну зброю. Ми будемо перевіряти достовірність отриманої нами інформації разом з нашими союзниками”, – сказав Фабіус після зустрічі міністрів закордонних справ країн Євросоюзу.
Уряд Сирії та опозиційні бойовики звинувачують один одного в нанесенні ударів із застосуванням хімічної зброї. Йдеться, зокрема, про інцидент 19 березня 2013 р., коли в результаті вибуху боєприпасу, оснащеного отруйною речовиною, загинули 16 людей, ще близько 100 людей постраждали. Резолюція Організації Об’єднаних Націй щодо Сирії містить вимогу допустити в країну її представників для проведення перевірок з питання застосування хімічної зброї під час конфлікту.
Збройне протистояння влади та опозиції триває в Сирії з березня 2011 р. Опозиція вимагає відставки президента Башара Асада, звинувачуючи урядові сили в насильстві по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують “банди озброєних терористів”, підтримувані закордонними радикальними угрупованнями ісламістів. За даними ООН, з моменту початку збройного протистояння в Сирії загинули понад 80 тис. людей.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас