"Енергоатом" втратив 114,3 млн гривень на шведському паливі для АЕС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Енергоатом" втратив 114,3 млн гривень на шведському паливі для АЕС

Казна та Політика
887
Державна фінансова інспекція заявляє про те, що співпраця Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом” зі шведським підрозділом транснаціональної компанії Westinghouse призвела до нанесення “Енергоатому” збитку в розмірі 114,3 млн гривень, йдеться в повідомленні Держфінінспекції.
У ньому наголошується, що в березні 2012 року на Південноукраїнській атомній електростанції (ПУАЕС, Миколаївська область) було виявлено три пошкоджені паливні збірки виробництва Westinghouse.
На оплату робіт з їх виготовлення було витрачено 5,1 млн гривень, ще 24,5 млн гривень коштував ядерний матеріал для наповнення збірок.
Неможливість використання даних паливних збірок у виробничому процесі привела до вимушеної зупинки енергоблоків та подовження терміну ремонтних робіт майже на чотири місяці, через що підприємство зазнало збитків на суму 84,7 млн гривень.
Держфінінспекція підкреслює, що відшкодування збитків не передбачено контрактом між “Енергоатомом” і Westinghouse.
У повідомленні також наголошується, що на складах ПУАЕС знаходиться 84 паливні збірки виробництва Westinghouse вартістю 785,7 млн гривень, які заборонені до використання відповідними листами Державної інспекції ядерного регулювання та президента “Енергоатому”.
Відзначається, що матеріали ревізії Держфінінспекції передані до Генеральної прокуратури.
Нагадаємо, Westinghouse вважає, що причиною вивантаження її палива з ПУАЕС стали його пошкодження, отримані під час операцій із завантаження. З 2011 року Westinghouse почала комерційні поставки ядерного палива в Україну.
У 2012 році “Енергоатом” закупив у шведського підрозділу Westinghouse палива на 45,122 млн доларів, а у російської компанії ТВЕЛ – на 563,078 млн доларів.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас