Депозити будуть повертати векселями, перекази обкладуть податком, у Києві вже 1362 мільйонери - підсумки понеділка — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Депозити будуть повертати векселями, перекази обкладуть податком, у Києві вже 1362 мільйонери - підсумки понеділка

3540
Замість депозитних грошей повернуть векселі
Українські банки з 2014 року зможуть видавати громадянам депозити фінансовими векселями. Таку думку висловив фінансовий експерт, екс-міністр економіки Віктор Суслов, коментуючи питання введення в Україні фінансових векселів. “Цікавіше виходить, це мало коментується, які грошові зобов’язання банку можна буде замінити видачею банківського фінансового векселя. Основні зобов’язання банків – це, звичайно, перед вкладниками. Оскільки цей закон передбачає, що його дія також поширюється і на фізичних осіб, виходить, що банк зможе, наприклад, розрахуватися за депозитами векселями, не виплачуючи грошей”, – сказав Суслов. Ця новина цілком очікувано викликала великий потік коментарів на нашому форумі, і як завжди розділила читачів на 2 табори. Особисто я не вважаю такий варіант неможливим – благо схвалювати найважливіші закони у нас вже навчилися пачками і за пару хвилин…
Грошові перекази з-за кордону обкладуть податком
Гроші, які отримують українці на свої банківські рахунки в Україні з-за кордону, повинні обкладатися податком на доходи. Про це повідомив керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман, посилаючись на інформацію Міністерства доходів і зборів. За його словами, у відомстві також зазначають, що в I кварталі 2013 року українці отримали з-за кордону 1 млрд доларів. “Тобто за підсумками всього року Міндоходів планує зібрати близько 5 мільярдів гривень – сума цілком гідна і непогано прикриє бюджетну дірку”, – сказав Найман. Що тут скажеш? Не можна не погодитися з тим, що частина таких доходів вже були обкладені податками в країні походження, а значить до них потрібно застосовувати норми про уникнення подвійного оподаткування. З іншого боку, подібна ініціатива призведе до тотального відходу в тінь подібних переказів. Висновок? Краще б в Україні робочі місця з гідними ЗП створили.
Знай наших
Рідкісна приємна і позитивна новина зі згадкою України як завжди пов’язана зі спортом. Виконавчий комітет УЄФА на своєму засіданні призначив п’ять віце-президентів Європейського футбольного союзу на 2013-2015 роки. Як повідомляє офіційний сайт УЄФА, ними стали Сенеш Ерзік (Туреччина), Анхель Марія Вільяр Льона (Іспанія), Маріос Лефкарітіс (Кіпр), Джанкарло Абете (Італія) та Григорій Суркіс (Україна). Футбол вже давно став бізнесом, іноді політикою, і улюбленою іграшкою наших (і закордонних) олігархів. І добре що там – у головній європейській футбольній організації на провідних ролях тепер є наш представник.
Студентів вистачить не всім
Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник “порадував” власників багатьох українських вишів. За його словами, цього року поскаржитися на брак студентів зможуть вищі навчальні заклади з підмоченою репутацією. Конкурс ж у провідні українські виші буде великим, як і завжди. “Нестачу студентів і охочих вступити і в цьому році будуть відчувати тільки погані вищі навчальні заклади. У кращі університети Києва, Харкова, Львова, як завжди, буде величезний конкурс”, – сказав Табачник.
Київ – столиця мільйонерів
Дохід понад 1 млн грн в рамках кампанії з декларування доходів громадян заявили 1,362 тис. киян. Як повідомила прес-служба Головного управління Міністерства доходів і зборів, у деклараціях про майновий стан і доходи громадяни задекларували 5,9 млрд грн доходу. “Вони повинні заплатити до бюджету більше 198 млн грн податку. Найбільше заможних громадян традиційно проживає в Печерському, Шевченківському, Голосіївському та Оболонському районах Києва”, – зазначила Носачова. І найголовніше – зростанню числа заможних киян, які не приховують власних доходів та сплачують до бюджету податки, за її словами, сприяла роз’яснювальна робота фахівців Міндоходів. Ось такі у нас розумні мільйонери – все розуміють. Ось тільки незрозуміло – чого ж вони раніше ховалися?)
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас