У половини трудових мігрантів з України до цих пір нема легального статусу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У половини трудових мігрантів з України до цих пір нема легального статусу

Особисті фінанси
323
Близько 50% трудових мігрантів з України мають неврегульований статус за кордоном.
Про це повідомила фахівець з питань трудової міграції Міжнародної організації мігрантів (МОМ) в Україні Анастасія Винниченко під час круглого столу в Інституті законодавства Верховної Ради України.
“50% загальної кількості трудових мігрантів перебувають у Росії, решта мігрують до країн Європейського Союзу. 50% мігрантів мають неврегульований статус”, – сказала Винниченко.
При цьому, як зазначила фахівець, доходи мігрантів, в середньому, втричі перевищують середні доходи, які вони мали в Україні.
Найчастіше українці за кордоном працюють у будівельній галузі та сфері, пов’язаній з домашнім господарством. Винниченко підкреслила, що в 2011 році загальна сума грошових переказів від заробітчан в Україну становила 6,6 млрд доларів США, у 2012 році – 7,5 млрд, що перевищує прямі іноземні інвестиції і забезпечує близько 7% економічного зростання держави.
За різними підрахунками, зазначила Винниченко, українська діаспора становить від 12 до 20 мільйонів осіб, а кількість трудових мігрантів – до 2,5 мільйона осіб.
Як зауважила народний депутат 4-6 скликань Оксана Білозір, яка також була присутня на заході, за кількістю мігрантів Україна входить до ТОП-20 країн світу, які сукупно формують більше 50% всіх трудових міграційних потоків світу.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас