Екс-президента Кучму перевіряють на причетність до вбивства депутата Євгена Щербаня — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Екс-президента Кучму перевіряють на причетність до вбивства депутата Євгена Щербаня

Кримінал
503
Генпрокуратура України перевіряє екс-президента Леоніда Кучму на причетність до вбивства великого бізнесмена і депутата парламенту Євгена Щербаня в 1996 році. Про це заявив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.
“Версія про причетність Кучми до цього вбивства слідчим перевіряється”, – зазначив Кузьмін. За його словами, у цій справі неодноразово допитувався і найбагатша людина в Україні Рінат Ахметов. “У нас є кілька протоколів його /Ахметова/ допитів”, – додав перший заступник генпрокурора.
При цьому Кузьмін підкреслив, що син розстріляного депутата Руслан Щербань, “прямо заявив про те, що, на його думку, вбивство його батька замовили Лазаренко і Тимошенко”.
Він також повідомив, що також дав свідчення у справі про вбивство Щербаня екс-майор держохорони Микола Мельниченко та передав суду деякі аудіозаписи. “Ми з ними /плівками/ зараз працюємо. Сам Мельниченко надав дуже важливі відомості. Зокрема, про те, що захистом Тимошенко і деякими українськими політиками розроблена ціла операція зі знищення цієї кримінальної справи і дискредитації слідчих Генпрокуратури, – розповів перший заступник генпрокурора. – З участю американських лобістів було вирішено використовувати окремих американських чиновників для боротьби з українським правосуддям. Мельниченко повідомив про підготовлену спецоперацію з моєї дискредитації та арешт в США за сфальсифікованим звинуваченням”.
“Після того як ця операція зірвалася, ними було ухвалено рішення позбавити мене американської візи і не дати мені найменшої можливості говорити правду в Америці”, – заявив Кузьмін.
Підставою для вбивства великого бізнесмена Євгена Щербаня слідчі вважають неможливість поділити ринок газу в Донецькій області. За версією слідства, передумовою до скоєння цього злочину стали дії тодішнього першого віце-прем’єра Павла Лазаренка. Він лобіював ухвалення постанови уряду, якою за кожною областю закріплювався єдиний оптовий постачальник газу, і всі підприємства були зобов’язані закуповувати паливо за встановленою ним ціною саме у цього постачальника. У Дніпропетровській і Донецькій областях таким постачальником виявилася компанія “Єдині енергетичні системи України” /ЄЕСУ/ на чолі з Юлією Тимошенко.
У Генпрокуратурі впевнені, що “однією з перепон” на шляху реалізації цього плану став Щербань. Він ініціював появу розпорядження губернатора Донецької області, яким “єдиною організацією, уповноваженою на укладення таких договорів”, є не ЄЕСУ, а корпорація “Індустріальний союз Донбасу” /Донецьк/. Як стверджують слідчі, “на цьому ґрунті” між Лазаренком, Тимошенко і Щербанем “виникали конфлікти, оскільки підприємства, підконтрольні останньому, категорично відмовлялися працювати з ЄЕСУ на умовах Тимошенко і Лазаренка”.
“Так як безпосередньо Тимошенко і Лазаренко не могли скоїти вбивство Євгена Щербаня, вони вирішили замовити його іншим особам, тобто організувати вбивство”, – зазначають у Генпрокуратурі.
За матеріалами:
Forbes.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас