Королевська не відає - кому дістаються квартири для пільговиків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Королевська не відає - кому дістаються квартири для пільговиків

Казна та Політика
1247
Міністр соціальної політики України Наталія Королевська стверджує, що проконтролювати витрату великих бюджетних коштів, що виділяються на соціальне житло для пільговиків, неможливо.
Королевська повідомила, що понад 500 млн грн на рік виділяються на соціальне житло для різних категорій – ветеранів, афганців, чорнобильців, депортованих, дітей-сиріт та інших. Однак це житло розподіляється різними органами влади.
“Сьогодні, якщо взяти тільки “чорнобильську” програму, цим питанням займаються чотири міністерства: охорони здоров’я, екології, соціальної політики та колишнє Міністерство надзвичайних ситуацій (яке саме квартирами і займалося)”, – підкреслила голова Мінсоцполітики.
За її словами, існуюча система розподілу квартир чорнобильцям і ветеранам працює неефективно: немає єдиної бази даних.
“Ми не можемо сьогодні відповісти на ключове питання: хто саме отримує квартири, виділені чорнобильцям і ветеранам?”, – заявила вона.
На питання журналіста ДТ, кому ж все-таки держава дає дорогі квартири, Королевська відповіла: “Знає той, хто виділяє ці квартири”.
“Повинна бути єдина комплексна програма з придбання та розподілу соціального житла для тих категорій громадян, яким воно призначено”, – вважає Королевська.
“Якщо пропонується житло для інвалідів, це має бути спеціалізоване житло. Не може бути звіт “для галочки”: мовляв, на п’ятому поверсі ми пропонували квартиру інваліду-візочнику, а він відмовляється. Ми йому увосьме вже без ліфта пропонуємо, а він все одно відмовляється. Бувають й інші випадки. Приміром, торік 50% коштів “чорнобильського” фонду з житла не було освоєно: гроші просто не були витрачені, і люди квартири не отримали”, – нарікає міністр.
Як зазначила Королевська, проблема полягає у відсутності єдиного централізованого управління та організації. Для вирішення цієї проблеми вона пропонує об’єднати програми з придбання та розподілу пільгового житла в одному органі влади, а також ввести єдиний критерій і дотримуватися повної прозорості процесу.
Між тим, нещодавно за пропозицією Міністерства соціальної політики уряд підтримав зміни до законів, які, на думку чиновників, дозволять врегулювати ситуацію на ринку аутсорсингу найманої праці.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас