Обама оголосив про завершення глобальної війни з тероризмом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Обама оголосив про завершення глобальної війни з тероризмом

Світ
964
Президент США Барак Обама вважає, що настав час відмовитися від стратегії нічим не обмеженої війни з тероризмом на користь більш вивіреної, що відповідає новим умовам стратегії.
Обама виступив з промовою, присвяченою майбутньому антитерористичної кампанії. Обама вперше публічно представив політичні, юридичні та моральні аргументи, на яких, за його словами, буде базуватися антитерористична стратегія Сполучених Штатів.
“Ми повинні визнати, що джерела загрози змінилися, вони еволюціонували з часу першого удару по нашій території 11 вересня, – заявив президент Обама. – Америка знаходиться на роздоріжжі. Ні я, ні інший президент не може обіцяти повної перемоги над тероризмом – ми ніколи не зможемо викорчувати зло, яке таїться в душі деяких людей або нейтралізувати кожну загрозу нашому відкритому суспільству. Але ми можемо і повинні демонтувати терористичні мережі, які загрожують нам, і не дозволити набрати силу новим терористичним групам”.
За словами президента, настав час відмовитися від поняття нічим не обмеженої “глобальної війни” з терором на користь тактики постійних чітко вивірених ударів з метою ліквідації терористичних мереж, що прямо загрожують Сполученим Штатам.
Значна частина промови Обами була присвячена принципам ведення повітряної війни з терористами. США, швидше за все, будуть продовжувати покладатися головним чином на безпілотники для знищення членів терористичних організацій.
Президент наполягає на тому, що атаки з повітря на території інших країн законні, оскільки вони завдаються по тих, хто залучений у війну зі Сполученими Штатами. Але він запевнив, що практика застосування безпілотних літаків буде змінена.
Рішення про повітряні удари будуть ухвалюватися тільки на підставі ясної інформації про підготовлювані терористичні удари, їх об’єктами будуть конкретні люди, мета – запобігання випадкових жертв серед мирного населення. Атаки з повітря, за його словами, проводяться тільки тоді, коли немає іншої можливості запобігти терористичній атаці.
Закінчив президент свою промову несподіваним символічним закликом до Конгресу відкликати резолюцію, ухвалену через три дні після терористичних атак 11 вересня, яка заклала юридичний фундамент для ведення антитерористичної кампанії. Це так звана “Санкція на використання військової сили”, згідно з якою президент отримав повноваження використовувати всі необхідні заходи для покарання організаторів атак і запобігання терористичним нападам на Сполучені Штати.
“Ця війна, як і інші війни, повинна закінчитися, – заявив Обама, – на це вказує історія. Цього вимагає наша демократія”.
За матеріалами:
Радіо Свобода
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас