Укрзалізниця здійснила дебютний випуск облігацій на півмільярда доларів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Укрзалізниця здійснила дебютний випуск облігацій на півмільярда доларів

Кредит&Депозит
489
Державна адміністрація залізничного транспорту України (Укрзалізниця) здійснила дебютний випуск єврооблігацій на суму 500 млн доларів США терміном на 5 років на міжнародних ринках боргового капіталу. Про це повідомили в прес-службі компанії.
Станом на 22 травня завершено всі операції в рамках дебютного випуску та отримані кошти в повному розмірі.
Ставка купона – 9,5% річних. Формат випуску – 144А/RegS.
Рейтинг єврооблігацій – B/B-
Випуск єврооблігацій Укрзалізницею є першим унікальним прецедентом залучення коштів великими корпоративними суб’єктами державної форми власності.
Це перше з 2004 року запозичення України, здійснене державним корпоративним емітентом без державної гарантії, що свідчить про високий рівень довіри західних інвесторів до Укрзалізниці.
Цей випуск відкриває для Укрзалізниці вихід на міжнародні ринки фінансового капіталу і дозволяє залучати кошти без застави за ставкою, яка значно нижча від існуючих в Україні.
Мета використання залучених коштів – реалізація програм капітальних вкладень, рефінансування короткострокового кредитного портфеля.
Рейтинги емітента: Рейтингове агентство Standard & Poor’s в 2013 році підвищило довгостроковий кредитний рейтинг “Укрзалізниці” до “B” з “B-” і зняло його з перегляду.
Fitch Ratings в 2013 році підтвердило довгострокові рейтинги “Укрзалізниці” в іноземній і національній валюті на рівні “B-”, національний довгостроковий рейтинг “BBB+ (ukr)” і короткостроковий рейтинг в іноземній валюті “B”.
Довідка. Залізничний транспорт України є провідною галуззю в дорожньо-транспортному комплексі країни, який забезпечує 82% вантажних і близько 50% пасажирських перевезень, здійснюваних усіма видами транспорту. Обсяг вантажообігу на залізницях України в 2012 році – близько 237 млрд. ткм. – Перший показник за обсягами в Європі і другий показник у країнах СНД.
Обсяг пасажирообороту у 2012 році – близько 49 млрд. пкм – другий показник серед країн СНД, четвертий показник – в Європі. Українські залізниці мають великий парк рухомого складу – більше 4200 локомотивів, близько 132000 вантажних вагонів.
Укрзалізниця (Державна адміністрація залізничного транспорту України) – орган управління залізничним транспортом. У сферу управління Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна і Придніпровська залізниці, а також інші підприємства та організації єдиного виробничо-технологічного комплексу, що забезпечують перевезення вантажів і пасажирів. Всі підприємства галузі знаходяться в державній власності.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас