У Грузії затримали екс-прем'єра - його підозрюють у корупційних злочинах — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Грузії затримали екс-прем'єра - його підозрюють у корупційних злочинах

Кримінал
404
У Грузії затриманий колишній голова уряду, один з лідерів пропрезидентської партії «Єдиний національний рух» Вано Мерабішвілі.
Екс-прем’єра взяли під варту після допиту в прокуратурі. Його підозрюють у корупційних злочинах.
Зокрема, Мерабішвілі звинувачують у фіктивному працевлаштуванні активістів «Єдиного національного руху» (в 2012 році, коли ця партія ще перебувала при владі). За інформацією слідства, ці люди повинні були вести облік безробітних, але замість цього займалися передвиборною агітацією за партію влади. При цьому вони отримували зарплату з бюджету, в цілому їм, як стверджується, було виплачено 5,2 мільйона ларі (близько трьох мільйонів доларів).
Крім того, колишнього прем’єра підозрюють у привласненні дачі, що знаходиться у селі Кваріаті.
Разом з Мерабішвілі затриманий також колишній міністр праці Зураб Чіаберашвілі (його підозрюють у причетності до згаданого фіктивного працевлаштування активістів). Запобіжний захід їм поки не призначено.
Вано Мерабішвілі довгий час очолював МВС Грузії (пост міністра внутрішніх справ він зайняв після «революції троянд»). Він вважався одним з близьких соратників президента Михаїла Саакашвілі. На пост прем’єра Мерабішвілі був призначений влітку 2012 року, щоправда, вже незабаром він змушений був піти у відставку: восени 2012 року, нагадаємо, партія Саакашвілі програла парламентські вибори і в країні було сформовано новий уряд на чолі з лідером опозиційної коаліції «Грузинська мрія» Бідзіною Іванішвілі.
Після фактичної зміни влади в Грузії почалися допити та затримання чиновників, які працювали при Саакашвілі. Колишнього прем’єра, зокрема, вже кілька разів викликали на допит. Крім іншого його звинуватили у спробі залишити країну за чужим паспортом. Сам Мерабішвілі назвав ці звинувачення абсурдними.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас