Боротьба з розкішшю обвалила продажі автомобілів преміум-класу в Китаї — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Боротьба з розкішшю обвалила продажі автомобілів преміум-класу в Китаї

Світ
1018
Менеджер з продажу в одному з фірмових пекінських автосалонів Янь Цзінхуей скаржиться на відсутність покупців на дорогі машини. Починаючи з березня, їх приплив різко впав, наводить його слова китайський економічний журнал Caijing. За словами менеджера, всьому виною боротьба влади КНР з зайвими витратами держкоштів чиновниками і військовими, які становили значну частку покупців люксу.
Ринок преміальних автомобілів в Китаї в першому кварталі зріс всього лише на 8,3%, хоча в попередні роки ці показники становили від 40 до 80%. Зокрема, продажі Bentley впали на 20%, до 438 машин (раніше зростання продажів перевищувало 25% на рік). З січня по квітень реалізація автомобілів BMW в Китаї збільшилася на 17,8% (35% роком раніше), Audi – на 14% (41%).
Генеральний секретар ЦК Компартії Китаю Сі Цзіньпін, що прийшов до влади восени минулого року, ініціював масштабну кампанію з боротьби зі зловживаннями і корупцією. Чиновники та державні організації отримали вказівки знизити витрати на банкети та придбання предметів розкоші, а на телебаченні і радіо ввели заборону на рекламу, яка підштовхує споживача до купівлі надто дорогих товарів, пропонуючи таким чином людям “хибні” орієнтири.
Серед останніх кроків – заборона Центральної військової комісії на чолі з все тим же Сі Цзіньпіном на використання в якості службових автомобілів іномарок преміум-класу (вартістю понад 73 тис. доларів і обсягом двигуна 3 л і вище). Разом з тим значну частину покупців дорогих автомобілів раніше становили саме державні чиновники і військові. Солідні представницькі бюджети дозволяли їм закуповувати для своїх потреб дорогі іномарки.
Ще одним наслідком падіння споживання предметів розкоші в країні стало зниження цін на імпортовані в КНР автомобілі. Мита на іномарки, що ввозяться, становлять мінімум 25%, тому дозволити собі таку покупку можуть тільки дуже забезпечені покупці.
За даними Державної комісії з розвитку і реформи, у квітні ціни на ввезені іномарки впали на 3,4%. За даними китайської митниці, у січні-березні в країну було ввезено 229 тис. автомобілів (падіння на 19,4% в річному численні).
“Це особливий період, тому що потреба в люксових автомобілях, що ввозяться, стала обмеженою. Ціни на імпортовані автомобілі можуть продовжити знижуватися, і потребу в них у майбутньому будуть відчувати приватні покупці”, – сказав глава підрозділу з моніторингу цін на авторинку комісії Чен Сяодун.
За матеріалами:
РБК daily
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас