Кому дістанеться мільярд "Донбасенерго" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кому дістанеться мільярд "Донбасенерго"

Кредит&Депозит
2881
Державна «Донбасенерго» напередодні приватизації залучає в Ощадбанку кредит на 1,34 млрд гривень для реконструкції Слов’янської ТЕС, повідомив «Вісник держзакупівель». Кошти, ймовірно, освоїть компанія «ДонТЕМ», створена на початку минулого року і зареєстрована за адресою головного офісу генеруючої компанії. За останній рік «Донбасенерго» забезпечила «ДонТЕМ» замовленнями на 857 млн гривень – це 98% усіх доходів донецької фірми.
«Донбасенерго» – п’ята за розміром теплова генеруюча компанія України з виручкою 4,65 млрд гривень в 2012 році. У її складі дві ТЕС – Старобешівська та Слов’янська. У березні НАК «Енергетична компанія України» передала 60,8% акцій «Донбасенерго» Фонду держмайна для проведення приватизації, яка запланована на літо.
У тендері на залучення кредиту для «Донбасенерго», крім Ощадбанку, брав участь Альфа-Банк. Компанія планує використовувати 331 млн гривень кредитної лінії в 2013 році, 405 млн – у 2014-му і 601 млн – у 2015-му. Відсотків за кредитом компанія заплатить 356 млн гривень, повідомляє «Вісник держзакупівель».
Кредит залучений для реконструкції енергоблоку №7 Слов’янської ТЕС потужністю 800 МВт, зазначено в документації конкурсних торгів. Загальна вартість реконструкції, яка триватиме до 2016 року – 2,5 млрд гривень, повідомляється в річному звіті компанії.
Паралельно «Донбасенерго» планує до 2017 року реконструювати за 6,8 млрд гривень енергоблок №6 СлавТЕС. Ще 720 млн гривень планується витратити на реконструкцію 7-го і 12-го енергоблоків Старобешівської ТЕС. Там роботи повинні завершитися в 2015 році.
Навіщо компанія взяла великий кредит перед продажем контрольного пакета акцій? Роботи на енергоблоці – пріоритетний проект «Плану реконструкції та модернізації теплоелектростанцій і теплоелектроцентралей у період до 2020 року», затвердженого Міністерством палива та енергетики ще в 2008 році, повідомили у прес-службі «Донбасенерго». Кредит, який залучає компанія, не позначиться на її вартості для потенційних інвесторів, вважає старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква.
Персональний підрядник
Хто отримає гроші, залучені в Ощадбанку? Протягом 2012-2013 років ремонтами енергоблоків «Донбасенерго» займалася фірма «Донбастеплоелектромонтаж» (ДонТЕМ). Вона була створена в березні минулого року, і через кілька місяців почала вигравати тендери на реконструкцію ТЕС компанії, переважно – Слов’янської.
Інформація про ТОВ «ДонТЕМ» з Єдиного держреєстру
Стор. 1
Стор. 2
Стор. 3
«ДонТЕМ» зареєстрована в Донецьку на проспекті Германа Титова, 8-б. У цьому будинку розташований офіс «Донбасенерго».
Єдиний власник «ДонТЕМ», згідно з даними Єдиного державного реєстру – її директор, житель Донецька Микола Кочергін, який у червні минулого року змінив на цій посаді засновника компанії Віталія Коротенка.
За рік з лишком «ДонТЕМ» отримала підрядів на 875 млн гривень, 857 млн з яких припало на замовлення «Донбасенерго». Лише в березні цього року підрядник переміг у тендері на 18 млн гривень «Центренерго», ще однієї генеруючої компанії, яку Кабмін планує продати до кінця року.
«ДонТЕМ» почала перемагати на тендерах після того, як у травні 2012 року «Донбасенерго» очолив Едуард Бондаренко.
З 2002 по 2007 рік Бондаренко був генеральним директором донецької компанії «Виробничо-транспортна фірма «Угольтранс». Половиною цієї компанії володіє брат Едуарда Бондаренка, Ігор, дружина якого зараз обіймає посаду генерального директора фірми.
«Угольтранс» була створена в 2002 році шістьма підприємцями з Донецької та Луганської областей, в тому числі Віталієм Беляковим, який з 2011 року керує компанією «Донбаський розрахунково-фінансовий центр» (ДРФЦ).
Спочатку Бєляков володів 10% «Угольтранса», станом на початок цього року він числиться серед її засновників без зазначення частки. Учасники вугільного ринку пов’язують ДРФЦ, яка управляє п’ятьма збагачувальними фабриками на Донбасі, з бізнесом старшого сина президента Олександра Януковича.
В установчих документах «ДонТЕМ» контактним телефоном вказаний мобільний. По телефону повідомили, що номер не має ніякого відношення до цієї компанії. Представники «Донбасенерго» відмовилися коментувати успіхи підрядника на тендерах держкомпанії. «У кого ціна нижча, той і переміг», – сказала Тетяна М’ягкова, начальник відділу з проведення процедур закупівель «Донбасенерго».
Сергій Головнєв
За матеріалами:
Forbes.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас