Іран продовжує розробляти ядерну зброю - МАГАТЕ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Іран продовжує розробляти ядерну зброю - МАГАТЕ

Світ
244
У МАГАТЕ є відомості про те, що Іран продовжує роботи у напрямку створення ядерної зброї, проте агентство не стверджує, що Тегеран має намір створити її, заявив голова цієї організації Юкіо Амано в інтерв’ю телеканалу Russia Today.
“Ми не стверджуємо, що в Ірану є ядерна зброя або що Іран має намір створити ядерну зброю. Однак наявна у нас інформація свідчить про те, що певні роботи в цьому напрямку в Ірані таки ведуться”, – говорить Амано. “Ці роботи пов’язані з розробкою ядерного вибухового пристрою”, – додав він.
Разом з тим, за словами Амано, МАГАТЕ не поспішає з висновками з цього питання. “Ми не робимо поспішних висновків – ми задаємо питання. Ми говоримо нашим іранським партнерам, що їм потрібно прояснити ці моменти”, – пояснив гендиректор агентства.
Відповідаючи на запитання про можливу наявність ядерної зброї у Ізраїлю, і чи не може невизначеність у цьому питанні призвести до неприємностей, Амано зазначив, що Ізраїль не приєднався до Договору про непоширення ядерної зброї і тому МАГАТЕ може проводити інспекції тільки на тих об’єктах, які Ізраїль добровільно ставить під контроль МАГАТЕ.
“Багато країн хочуть, щоб Ізраїль взяв участь у конференції щодо створення на Близькому Сході зони, вільної від ядерної зброї, в рамках ДНЯЗ. Моя роль зводиться до того, щоб сприяти цьому діалогу, надаючи необхідну інформацію та рекомендації”, – розповів він.
Зазначимо, в лютому повідомлялося, що, за даними МАГАТЕ, в Ісламської республіки є 167 кілограмів урану, збагаченого до 20%. При цьому для створення однієї бомби необхідно мати близько 220-250 кілограмів такого урану. Іншими словами, Іран вже зібрав близько 75% “начинки” для можливої бомби. На думку ізраїльської влади, Іран вже впритул підійшов до “червоної межі”, після подолання якої вирішити питання можна буде лише за допомогою зброї.
А на початку квітня Іран відзвітував про свої нові досягнення у здійсненні ядерної програми: відкриті новий завод зі збагачення урану і дві шахти з видобутку і переробки ядерної сировини. Про це він оголосив через три дні після переговорів, під час яких представників країни намагалися переконати скоротити виробництво урану.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас