Депутати хочуть надати держвиконавцям право отримувати персональну інформацію про боржників з Держреєстру фізосіб — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Депутати хочуть надати держвиконавцям право отримувати персональну інформацію про боржників з Держреєстру фізосіб

Казна та Політика
669
Депутати пропонують надати держвиконавцям право запитувати та отримувати персональну інформацію про боржників з Держреєстру фізосіб-платників податків.
Доступ до цих даних дозволить Державній виконавчій службі збільшити збори до бюджету, в тому числі за рахунок примусової реалізації їхнього майна.
Законопроекти, що вносять зміни до Закону «Про виконавче провадження» та Податкового кодексу (щодо спрощення процедур виконавчого провадження) внесено до парламенту «регіоналом» Леонідом Байсаровим. На думку автора документа, причиною неефективної роботи держвиконавців є дефіцит інформації про боржників. За його словами, насамперед йдеться про суми, що підлягають зарахуванню до бюджету.
Якщо Верховна Рада схвалить документ, то держвиконавці зможуть отримувати будь-яку конфіденційну інформацію з держреєстру фізосіб-платників податків за письмовим запитом, який містить посилання на номер відкритого виконавчого провадження. При цьому законопроект не обмежує обсяг інформації, щодо якої чиновники можуть подати запит.
До категорії «секретної» на даний момент належить інформація про національність фізособи, її освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адресу, дату і місце народження. Крім того, згідно з рішенням Конституційного суду від 1997 р, статус конфіденційної також присвоєно інформації про майновий стан громадян.
За матеріалами:
Деловая Столица
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас