Урожай під загрозою: через різку спеку на ріллі з'явився "асфальт в землі" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Урожай під загрозою: через різку спеку на ріллі з'явився "асфальт в землі"

Аграрний ринок
1637
Україна щорічно втрачає до 10% врожаю через нестачу техніки для його збирання. Про це заявив перший заступник голови комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України Сергій Лабазюк.
“Цього року прогноз врожайності у нас достатньо втішний. У нас була сприятлива зима, було достатньо вологи, проте сталося те, що сталося. Коли настав час для весняно-польових робіт, у нас відразу ж встановилася спека, опадів стало не вистачати. Як стверджують аграрії, в результаті у нас виникла так звана пробка 5-6 см, “асфальт в землі”. Але поки що ще рано говорити, яким буде урожай. Якщо така ситуація триватиме ще тиждень-півтора, то проблеми будуть однозначно”, – заявив він.
При цьому депутат висловив упевненість, що з урожайністю ранніх посівних, наприклад, ячменю, будуть проблеми: “На півдні України ми вже бачимо такі проблеми, в центрі і на заході вони спостерігаються не так. Ми будемо сподіватися, що протягом найближчих десяти днів у нас будуть дощі – а за прогнозами погоди, так воно і має бути – тоді ми вийдемо на очікувані прогнози ранніх зернових. Тому говорити точно про прогнози врожайності ранніх зернових ми зможемо не раніше початку червня”.
Парламентарій прогнозує, що в поточному році Україна збере непоганий врожай олійних культур.
“Це стосується ріпаку в першу чергу… Але збір врожаю у нас точно затягнеться на два-три тижні. Це можна сказати вже сьогодні”, – підкреслив Лабазюк.
За його словами, це може призвести до низки проблем, враховуючи той факт, що українські аграрії не забезпечені збиральною технікою в належному обсязі.
“На сьогодні Україна не забезпечена збиральною технікою на 30-40%. І причина проста: те, що залишилося з радянських часів, зараз себе пережило, це металобрухт… Оптимальні строки збирання врожаю – це 10 днів, не більше… Ми втрачаємо щорічно до 10% врожаю через нестачу техніки для його збирання”, – заявив Лабазюк.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас