Підприємствам харчопрому України потрібно не менше 5 років для досягнення стандартів ЄС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Підприємствам харчопрому України потрібно не менше 5 років для досягнення стандартів ЄС

Аграрний ринок
345
Українським підприємствам харчової промисловості знадобиться ще не менше п’яти років для того, щоб їх продукція відповідала європейським нормам і стандартам, заявив заступник голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Віталій Башинський.
“За оцінками експертів, нам потрібно мінімум п’ять років, щоб ми вийшли за межу прямої загрози. Пряма загроза – це коли ми вводимо європейські стандарти. Деякі з підприємств не можуть підтягнутися до їхнього рівня, їм доводиться або закриватися, або перепрофілюватися, а вакуум, який буде створений на ринку, буде заповнений імпортом”, – сказав В.Башинський на конференції “Україна-ЄС: на шляху до спільного майбутнього” у четвер у Києві.
За його словами, в даний час стандарти ЄС в Україні не ратифіковані і підприємства працюють за законодавством України.
“На сьогоднішній день Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з Міністерством юстиції, координаційним центром при адміністрації президента України, Міністерством закордонних справ розробили і погоджують у зацікавлених міністерствах шість законів, які кардинально змінять національну систему контролю та нагляду у сфері виробництва, обігу всіх продуктів харчування”, – повідомив представник Держветфітослужби.
Він зазначив, що ці законопроекти були розроблені на вимогу ЄС адаптувати українське законодавство до європейських норм і стандартів.
Крім того, В.Башинський повідомив, що в цілому до 10% підприємств харчопрому України пристосовані до європейських норм і стандартів, вони готові конкурувати з європейським виробниками після створення зони вільної торгівлі з ЄС.
“Операторів ринку продуктів харчування у нас більше 17 тис., з них близько 2 тис. відповідають вимогам ЄС”, – зазначив він.
Представник Держветфітослужби також упевнений, що створення зони вільної торгівлі України з ЄС обов’язково принесе втрати підприємствам країни, проте такий шлях пройшли й інші країни, які зараз вже є членами ЄС.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас