Скандал: ООН підозрює двох українців у контрабанді зброї у Північну Корею — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Скандал: ООН підозрює двох українців у контрабанді зброї у Північну Корею

Кримінал
775
Експерти комітету РБ ООН вважають за необхідне застосувати санкції проти 12 фізичних осіб, у тому числі двох громадян України, підозрюваних у причетності до контрабандних операцій щодо зброї для КНДР.
У доповіді названі прізвища українців – це Юрій Лунов та Ігор Карєв-Попов.
У список людей, відносно яких, на думку експертів комітету з санкцій проти КНДР, необхідно ввести такі заходи, потрапили також дев’ять північнокорейських громадян і один громадянин Казахстану. Також експерти вважають необхідним застосування санкцій до трьох північнокорейських організацій.
КНДР оголосила себе ядерною державою у 2005 році, в 2006, в 2009 і 2013 роках провела підземні ядерні випробування, які викликали протести з боку міжнародного співтовариства. У березні цього року було схвалено резолюцію з новими санкціями проти Пхеньяна – вже четверту за рахунком. Вона дозволяє блокувати банківські транзакції, заморожувати рахунки КНДР, обшукувати повітряні і морські судна, а також дипломатів у пошуках великих сум готівки при підозрі, що вони спрямовані на розвиток ядерної та ракетної програм Пхеньяну.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас