272
В Україні спостерігається тенденція до скорочення насаджень виноградників - Мінагрополітики
— Аграрний ринок
В Україні торік було посаджено 800 га виноградників, а в 2007-2008 роках – 5-6 тис. га. Про це розповів на прес-конференції начальник відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства Департаменту землеробства Міністерства аграрної політики і продовольства Віктор Костенко.
“На сьогодні пішла тенденція до скорочення насаджень щорічних. Якщо в 2007-2008 рр. висаджували по 5-6 тис. га на рік нових насаджень, то минулого року посаджено тільки 800 га, в позаминулому році – 1100 га”, – сказав він.
Тому, за словами В. Костенка, Мінагрополітики планує звернутися до уряду, до парламенту з тим, що потрібно, в першу чергу, відновити механізм підтримки виноградарів і виноробів.
У свою чергу перший заступник генерального директора корпорації “Укрвинпром” Володимир Кучеренко додав, що, наприклад, в Іспанії в 2012 році було 1 млн 18 тис. га виноградників, Франція – 800 тис. га, Італія – 769 тис., Китай – 570 тис. “Україна не входить до тридцятки або п’ятдесятки країн світу, які займаються на високому рівні виноградарством і виноробством і де існує суттєва державна допомога”, – сказав він.
За матеріалами: УНН
Поділитися новиною