Сім'я Оппенгеймер вкладе $100 млн в Яндекс — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Сім'я Оппенгеймер вкладе $100 млн в Яндекс

Фондовий ринок
1584
Фонди сім’ї Оппенгеймер, найбільшого міноритарія Яндекса, збільшили частину в акціях інтернет-компанії класу А до 11,17%, розповідається в документах на сайті відомства з цінних паперів і бірж США (SEC).
Таким чином, сім’я Оппенгеймер наростила частку в цінних паперах Яндекса класу А на чверть, придбавши більше чотирьох мільйонів цінних паперів компанії. Ціна придбаних акцій, виходячи з діапазону $20-25, в рамках якого папери інтернет-гіганта торгувалися в березні-квітні, могла дійти до $80-100 млн.
Зазначимо, що OppenheimerFunds і Oppenheimer Developing Markets Fund стали власниками акцій російської інтернет-компанії після IPO (первинне розміщення акцій), яке пройшло в травні 2011 року. Після чого фонди збільшували частку, до жовтня минулого року вона перевалила за п’ять відсотків (що становило 1,07% голосів). Станом на 30 квітня цього року OppenheimerFunds і Oppenheimer Developing Markets Fund контролювали 6,39% статутного капіталу Яндекса, що за котируваннями на 13 травня оцінюється майже в $550 млн.
Додамо, що Яндекс в березні провів SPO (вторинне розміщення), в результаті якого на біржі реалізували 7,4% від загальної кількості акцій. Після IPO і SPO найсерйознішим акціонером компанії є фонд Baring Vostok, який володіє майже 35% голосуючих акцій.
Засновникам бізнесу Аркадію Воложу та Іллі Сегаловічу належать частини у розмірі 26% і 5,5% голосів відповідно. Цим акціонерам належать як правило акції класу В, у яких десять голосів. Цінні папери класу А мають лише один голос.
Варто також вказати, що великими міноритаріями Яндекса крім фондів сім’ї Оппенгеймер є Tiger Global Management, Morgan Stanley Investment Management, Thornburg Investment Management.
Раніше повідомлялося, що російські експерти побачили політичний слід у купівлі частини ВКонтакте.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас