Розслідування шпіонажу Bloomberg переростає в інформаційну війну біржових терміналів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Розслідування шпіонажу Bloomberg переростає в інформаційну війну біржових терміналів

Світ
402
Головний редактор агентства Bloomberg Меттью Уінклер в редакційній колонці на веб-сайті видання попросив вибачення у клієнтів і роз’яснив, до якої саме інформації мають доступ журналісти Bloomberg.
Раніше низка найбільших клієнтів агентства висловили заклопотаність тим, що журналісти Bloomberg мали доступ до деталей використання клієнтами, в числі яких центробанки і регулятори, інформаційних терміналів агентства. Питанням вже зацікавилися регулюючі органи низки країн.
З 1990-х років репортери Bloomberg News могли відслідковувати низку даних про користування терміналами, що, за словами М.Уінклера, дозволяло зрозуміти, як саме клієнти користуються терміналами та які теми їх цікавлять найбільше.
“По-перше, вони могли бачити історію облікового запису користувача і дату його створення. По-друге, вони могли бачити загальні види використовуваних функцій в агрегованому поданні, не маючи можливості ознайомитися з конкретною секретною інформацією. Такий підхід схожий на те, що можна порівняти, скільки разів людина користувалася Microsoft Word, а скільки – Excel. І, нарешті, вони могли бачити інформацію про звернення в службу підтримки”, – пояснив головний редактор.
Доступ був припинений у квітні після скарги одного з клієнтів.
За словами гендиректора Bloomberg LP Деніела Доктороффа, журналісти не могли бачити, які саме новини читає конкретний користувач, якими цінними паперами цікавиться, що пише в особистих повідомленнях, яка структура його портфеля.
При цьому Financial Times у вівторок пише про витік більше 10 тис. приватних повідомлень, пересланих користувачами фінансових терміналів Bloomberg один одному. Списки цих повідомлення ще кілька років тому потрапили в інтернет. Витік, швидше за все, перешкодить Bloomberg відновити довіру клієнтів у повній мірі, зазначає газета.
Документи можна було знайти простим пошуком в Google, однак після запиту FT вони були зняті. У повідомленнях можна було відшукати таку інформацію, як унікальні ідентифікатори користувачів Bloomberg, їхні реальні імена, адреси електронної пошти їх трейдерів, а також конфіденційні відомості про прайсинг угод і торгову активність на ринку.
Представник Bloomberg запевнив, що спочатку ця інформація була зібрана за згодою відповідного клієнта для проведення внутрішнього тестування з метою підвищення якості послуг для цього клієнта.
У понеділок своє невдоволення ситуацією висловили Європейський центральний банк і Бундесбанк. Раніше, крім клієнтів у приватному секторі, питання до Bloomberg підняли Федеральний резерв і міністерство фінансів США.
Термінали Bloomberg широко використовуються регуляторами по всьому світу, один з таких терміналів стоїть на столі голови Федерального резерву Бена Бернанке.
Bloomberg має близько 315 тис. передплатників, вартість використання його терміналу на рік становить близько $20 тис. У 2012 році на цьому бізнесі компанія Bloomberg LP заробила близько 85% з $7,9 млрд виторгу.
Найближчий конкурент Bloomberg – агентство Thomson Reuters – заявило, що його “інформаційні термінали і відділ новин працюють повністю незалежно, і кореспонденти не мають доступу до закритих клієнтських даних”.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас