ООН закликала голодуючих їсти комах — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ООН закликала голодуючих їсти комах

Світ
5872
Населенню Землі треба вживати в їжу більше комах, щоб впоратися з можливими труднощами у виробництві достатніх обсягів продовольства. Про це повідомляється в дослідженні Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) і нідерландського Вагенінгенского університету.
«Їжте комах, їх багато, це багате джерело протеїнів і мінералів», – заявила на презентації доповіді голова департаменту лісового господарства FAO Єва Урсула Мюллер (Eva Ursula Müller). Про це повідомляє Agence France-Presse. За її словами, комахи є вишуканою і поживною їжею, яку вживає третина населення Землі.
Комахи в якості продукту мають низку переваг, зазначають експерти. Зокрема, щоб виростити один кілограм придатних в їжу комах, потрібно всього два кілограми корму, тоді як для виробництва одного кілограма яловичини потрібно вісім кілограмів корму. Комахи є джерелом протеїнів, хороших жирів, кальцію, заліза і цинку.
Наприклад, цвіркунам для виробництва кілограма протеїну потрібно в 12 разів менше корму, ніж коровам, і в чотири рази менше, ніж вівцям. Яловичина містить всього шість міліграмів заліза на 100 грамів продукту, тоді як у сарани цей показник становить 8-20 грамів.
У дослідженні вказано, що збільшувати споживання комах в їжу можна, не побоюючись за довкілля, оскільки їх вплив на природні процеси обмежений. Крім того, комахи дуже швидко розмножуються, і людство навряд чи зможе знищити якийсь вид цього класу тварин.
За підрахунками експертів ООН, у світі в їжу вживається близько 1,9 тисячі видів комах. Майже третину від обсягів споживання становлять жуки, 18 відсотків – гусениці, 14 відсотків – оси, бджоли і мурахи, 13 відсотків – коники, цвіркуни і сарана. Страви з комах популярні в Африці, Латинській Америці, Південно-Східній Азії.
FAO прогнозує, що до 2030 року населення Землі збільшиться з нинішніх семи до дев’яти мільярдів осіб. В організації попереджають, що необхідність забезпечувати продуктами населення може призвести до виснаження водних ресурсів та вирубки лісів під пасовища для тварин.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас