Міністр: для введення загальнодержавного медстрахування необхідно ввести окремий страховий внесок — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міністр: для введення загальнодержавного медстрахування необхідно ввести окремий страховий внесок

Казна та Політика
533
Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова вважає, що до питання про введення пільг для роботодавців, які забезпечують медстраховку своїх співробітників, потрібно підходити після ретельного опрацювання.
“Сьогодні роботодавці можуть страхувати працівників за рахунок прибутку. Тому питання про надання їм пільг потребує ретельного опрацювання. Адже включення частки цих коштів до собівартості товарів, робіт і послуг неминуче призведе до зростання їх вартості, і, якщо це відбудеться, то торкнеться це всіх категорій населення”, – сказала вона.
Р.Богатирьова зазначила, що добровільне медичне страхування є одним зі способів залучення додаткових позабюджетних коштів, частину яких заклади охорони здоров’я можуть використовувати на свої потреби. Цей вид страхування здійснюється на комерційній основі страховими організаціями України – суб’єктами підприємницької діяльності відповідно до закону України “Про страхування”.
За її інформацією, в 2012 році обсяг коштів, отриманих установами охорони здоров’я від страхових організацій за медичну допомогу, надану застрахованим з добровільного медичного страхування, склав 49,1 млн грн, тобто, кількість громадян, застрахованих з добровільного медичного страхування, які звернулися за медичною допомогою до лікувальних установ, в минулому році склала більше 260 тис. осіб.
Говорячи про введення загальнодержавного медичного страхування, міністр зазначила, що для цього необхідне введення окремого страхового внеску.
На її думку, мобілізація фінансових ресурсів, необхідних для функціонування системи медичного страхування може здійснюватися за рахунок: запровадження страхових внесків роботодавців (у вигляді нарахувань на фонд оплати праці найманих працівників – розрахунково 4,25% до фонду оплати праці найманих працівників); залучення коштів державного та місцевих бюджетів на сплату страхових внесків за відповідні категорії застрахованих; залучення коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України; залучення коштів самозайнятого населення.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас