Єврозона більше не є головним ризиком для світової економіки, - міністр фінансів Німеччини — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Єврозона більше не є головним ризиком для світової економіки, - міністр фінансів Німеччини

Світ
588
Зона євро більше не є головним ризиком для світової економіки. Про це заявив міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле на саміті фінансової “Великої сімки” (G7), який відбувся 10-11 травня 2013 р. в передмісті Лондона Айлесбері.
У той же час міністр фінансів Японії Таро Асо сказав, що G7 не критикувала японську грошову політику, однак, за словами Шойбле, “обговорення було жвавим” і ситуація буде під контролем.
Міністр фінансів Великобританії Джордж Осборн, у свою чергу заявив, що G7 підкреслила необхідність використання бюджетної та грошово-кредитної політики для вирішення внутрішніх проблем, а не для маніпулювання валютами.
Раніше Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що в ЄС немає кризи євро. “Є фінансово-економічна криза в деяких країнах ЄС. А, наприклад, балтійські країни вже виходять з кризи. У нас зростання ВВП становить від 3 до 4%”, – заявила Грібаускайте. У той же час вона відзначила, що Європі знадобиться більше часу на вихід з кризи, ніж планувалося спочатку.
Європейський центральний банк тим часом продовжує шукати можливості підтримки економіки. Серед іншого розглядається можливість купівлі проблемних кредитів у країнах Південної Європи. Ймовірно, що регулятор розширить список цінних паперів, прийнятих ним від банків єврозони в обмін на кредити.
Також голова ЄЦБ Маріо Драгі підтвердив готовність ЄЦБ знову знизити ключову ставку в разі подальшого погіршення економіки єврозони. Востаннє ЄЦБ знизив ключову ставку до 0,5% річних після того, як інфляція в єврозоні сповільнилася, а безробіття різко зросло.
Деякі аналітики вважають, що зниження ставок ЄЦБ буде недостатньо для відновлення нормальної кредитної активності у всіх частинах єврозони. В даний час проблемний “південь” єврозони не може повною мірою скористатися надм’якою політикою ЄЦБ, оскільки банки в кризових країнах не готові кредитувати населення і бізнес під настільки ж низький відсоток, як на більш благополучній “півночі”. Деякі експерти вважають, що ЄЦБ рано чи пізно буде змушений вдатися до “кількісного пом’якшення” за зразком США.
Раніше Драгі заявляв, що стурбований знижувальними ризиками для економіки зони євро, які таять в собі спад внутрішнього попиту і повільні структурні реформи в зоні євро.
Зазначимо, що в Єврокомісії вважають, що рецесія в економіці єврозони в 2013 році продовжиться, при цьому зростання не буде до 2014 р. У 2013 р. криза в Європі може досягти піку, коли сукупний державний борг в єврозоні перевищить 95,1%.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас