Єврогрупа сьогодні вирішить фінансову долю Словенії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Єврогрупа сьогодні вирішить фінансову долю Словенії

Кредит&Депозит
686
Сьогодні відбудеться чергова зустріч Єврогрупи. На порядку денному два основні питання: виділення чергового траншу Греції і ситуація в Словенії.
У першому випадку позитивне вирішення питань практично не викликає сумнівів: у своєму недавньому виступі голова МВФ Крістін Лагард говорила про позитивні зрушення в питанні скорочення бюджетного дефіциту Греції. Розмір чергового траншу допомоги становить 4 млрд євро. Варто відзначити також, що 20 травня Афіни мають погасити близько 5,5 млрд євро за облігаціями, які перебувають на балансі ЄЦБ.
Що стосується Словенії, то тут ситуація інша. У Брюсселі фактично сьогодні вирішуватиметься доля цієї країни. На зустрічі Єврогрупи обговорять антикризові заходи, запропоновані урядом Словенії. З їх допомогою Любляна намагається уникнути долі тих, хто звернувся по фінансову допомогу. Проблеми Словенії почалися з банківського сектора, який, до слова, становить лише 3% ВВП. Якщо все ж буде ухвалено рішення про реструктуризацію фінансових інститутів, то на це буде потрібно 4 млрд євро, але країна стане боржником.
Відзначимо також, що Єврогрупа, по суті, є неформальним органом і не має повноважень, однак її рішення беруться за основу при засіданні міністрів фінансів, яке проходить через кілька днів після зустрічі Єврогрупи.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас