В Україні літніх людей більше, ніж молоді - МОЗ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні літніх людей більше, ніж молоді - МОЗ

1432
Головна і найбільш яскрава прикмета змін вікової структури населення України – старіння населення, що проявляється в зростанні частки людей похилого віку і зниженні частки молодих людей. Як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я, процес старіння населення в Україні відбувається приблизно так само, як і в інших розвинених країнах, з тією лише різницею, що через деформування української вікової піраміди динаміка вікових груп, особливо середніх – від 20 до 60 років, – має хвилеподібний характер, чого майже не спостерігається в країнах Західної Європи, зазначили у відомстві.
При цьому особливість еволюції вікового складу населення в тому, що при високій смертності дорослих піраміда старіє тільки «знизу» – в результаті зниження народжуваності, на відміну від розвинених країн, де відбувається також старіння «зверху» в результаті зниження смертності. До того ж, зазначили в МОЗ, сучасна вікова піраміда населення України сильно деформована історичними потрясіннями минулого. У відомстві повідомили, що в 2012 році дітей народилося на 10,1 тис. більше, ніж у 2008 році. Загальний коефіцієнт народжуваності населення збільшився: з 11,0% у 2008 р. до 11,4% в 2012 р., або на 3,6% серед всього населення, на 8,6% – у селах, на 0,9% – в містах.
У МОЗ зазначили, що стрімкі соціально-економічні перетворення в Україні не могли не позначитися на формуванні рівня дітородної активності населення і призвели до значних зрушень у народжуваності. Зниження народжуваності і перехід до однодітності стали характерною рисою новітніх демографічних процесів у нашій країні.
Вони пов’язані зі змінами в дітородній поведінці населення, зумовленими, з одного боку, зовнішніми економічними умовами, які характеризують соціальний статус жінки у суспільстві, рівень її освіти, зайнятості, доходів, соціальної захищеності, а з іншого – ступенем задоволення особистих потреб та інтересів, пояснюють в МОЗ. Низька народжуваність і пов’язане з нею незабезпечення самовідтворення населення стали феноменом і основним викликом для багатьох європейських країн. У цьому плані Україна не виняток. Проте в Україні це поєднується з різким погіршенням здоров’я населення, у тому числі репродуктивного, високим рівнем смертності, що в розвинених країнах не спостерігається, зазначили у відомстві.
Також у МОЗ інформували, що, за рівнем народжуваності, області України розподіляються на три групи:
- депресивні (враховуючи дітородну активність), переважно східні, області, яким притаманна надзвичайно низька народжуваність, що не забезпечує відновлення чисельності населення (Чернігівська, Луганська, Сумська, Черкаська та Донецька області),
- західні – з відносно високими показниками народжуваності. Західному регіону властиві порівняно високі сумарні коефіцієнти народжуваності (1,2-1,6 дитини на одну жінку). Сюди входять території, де ще зберігаються традиції дводітності, які демонструють найменші в Україні показники поширеності абортів.
- до третьої групи відносено демографічно старі області центру і півночі, в яких показники народжуваності та відтворення населення перебувають на рівні середньоукраїнських.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас