ЗМІ довідалися про «поганий банк» для Італії та Греції — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ довідалися про «поганий банк» для Італії та Греції

Світ
951
Європейський Центральний банк (ЄЦБ) вивчає можливість створення “поганого банку”, в якому можна було б об’єднати неліквідні активи південних країн Європи. Про це пише газета Die Welt з посиланням на неназвані джерела. Про терміни створення такого банку або про те, коли буде оголошено рішення, не повідомляється.
За даними видання, заснування структури для викупу поганих активів європейських банків підтримують більшість директорів ЄЦБ. Вони вважають, що таким чином вдасться знизити навантаження на найбільш проблемні фінансові установи, а останні зможуть зменшити ставки за кредитами, що повинно позитивно позначитися на економіці.
Противники «поганого банку» вважають, що Європейський Центральний банк не має права викупу неліквідних і проблемних активів, а повинен піклуватися про економічну стабільність. Крім того, на їхню думку, викуп проблемних банківських активів створює ризики для самого ЄЦБ, який може зазнати значних збитків.
В даний час Європейський Центральний банк перебуває в процесі реорганізації, в результаті якої має бути створений єдиний європейський банківський регулятор. Передбачається, що регулятор отримає функції банківського нагляду по всій території Євросоюзу і зможе втручатися у справи будь-якої фінансової установи.
З приводу повноважень структури досі тривають дискусії: зокрема, Великобританія не хоче схвалювати створення банківського союзу, поки не отримає гарантії, що рішення ЄС будуть більш пріоритетними, ніж думка регулятора.
Найбільш проблемними країнами в єврозоні є Греція, Італія, Іспанія, Португалія та Ірландія. Ці держави мають найбільше відношення боргу до валового внутрішнього продукту, а їхні банки мають значний обсяг неліквідних і проблемних активів.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас